Apple iPhone 14 dayanıklılık testinde!

Apple'ın yeni cihaz serisi iPhone 14 geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Şirketin yeni cihazı dayanıklılık testine tabi tutuldu.

Apple iPhone 14 dayanıklılık testinde!

iPhone 14 nihayet kullanıcıların eline geçmeye başladı. Teknoloji devinin yeni tanıttığı 14 serisi uzun zamandır bekleniyordu ve şimdi farklı testlere de tabi tutulmaya başlandı. Zach olarak da bilinen JerryRigEverything isimli bir kaynak iPhone 14'ü dayanıklılık testine tabi tuttu. Cihaz, çizilme, yanma ve bükülme gibi olağan testlere karşı dayanıklılık testine girdi.

14'ün tasarımı, bir avuç iyileştirme ile çoğunlukla geçen yılki iPhone 13'e benziyor. Bir önemli donanım farkı, Apple'ın artık arka camın çıkarılmasını kolaylaştırması ve onarım maliyetlerinin önemli ölçüde daha düşük tutması. Her zamanki gibi, dayanıklılık testleri, sertlik ve çiziklere dayanıklılık kısmında başladı.

Apple iPhone 14 dayanıklılık testinde!

İnceleme birimi iPhone 14'teki arka kameraları, safir kristal lens kapaklarına sahip olarak listeliyor. Ancak çizik testine gelecek olursak 6. seviyede işaretler görünmeye başladığından durumun pek iyi olmadığını söyleyebiliriz.

Uzun süreli ekran yanma testi, beklendiği gibi düzelmeyen birkaç ölü pikselle sonuçlandı. Bükme testi en sona bırakıldı ve iPhone 14, baskı altında herhangi bir esneme belirtisi göstermedi. Cihaz serisi uzun süredir beklentileri yükseltmişti ancak bazı hayal kırıklıkları da beraberinde geldi. Bu kapsamda dayanlıklık testinde de çok iyi puan elde etmeyen cihaz serisi şimdiden gözlerin 15'e çevrilmesine sebep oldu diyebiliriz.