Mobil

Apple, iPhone 14 ekranları için yeni bir anlaşma imzaladı

Apple bu yıl piyasaya süreceği en yeni iPhone 14 cihazlarının ekranları için yeni bir anlaşmaya imza attı. İşte tüm detaylar.

Apple, iPhone 14 ekranları için yeni bir anlaşma imzaladı

Sektörün içindekiler, Apple'ın Çinli ekran üreticisi BOE ile bir anlaşma yaptığını açıkladı. Sözleşme 50 milyon CNY değerinde ve vanilya iPhone 14 akıllı telefon için belirlenmiş OLED ekranların %25'ini kapsıyor.

Apple, iPhone 14 ekranları için yeni bir anlaşma imzaladı

apple iphone 14

BOE yalnızca 6.1” paneller sunacak, yani daha büyük iPhone 14 Max ve iPhone Pro ikilisi yalnızca LG ve Samsung tarafından üretilen ekranları kullanacak. Çin medya kaynakları, BOE'nin ilk kez mevcut nesil iPhone'lar için paneller sağlayacağına dikkat çekti. Ekran üreticisi, önceki nesil iPhone'lar için panellerin yanı sıra yedek sürümler de üretiyor. Bu yeni bilgi, Güney Kore'den BOE'nin gelecekteki iPad'ler ve Macbook'lar için OLED paneller tedarik etmeye hazırlandığına dair yayınlanan raporların ardından geldi.

Apple'ın gelecekteki sözleşme ihtiyaçlarını karşılamak için BOE, Sichuan'daki B16 tesisini genişletecek ve gerekli sayıda OLED panelini üretmek için gerekli olan uygun güçle donatacak. Raporda ayrıca BOE'nin bu tür paneller üzerinde çalışmaya başladığından bu yana en iyi yılını geçirdiği hatırlatıldı. Yıllık sonuçlar, BOE'nin %60'lık bir artışla yaklaşık 60 milyon OLED'i sunduğunu ve şirketi Çin'de en üst sıraya ve tartışmasız lider Samsung'dan sonra dünyada ikinci sıraya yükselttiğini ortaya koydu. Şirket en yeni cihazlarını bu yıl piyasaya sürecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.