Apple iPhone 14 Pro hakkında yeni detay! Bu sefer farklı olacak

Apple bu yıl en yeni iPhone 14 ailesini piyasaya sürecek. Şirketin bu yılki modellerinde bazı değişiklikler yapması bekleniyor. İşte tüm detaylar.

Apple iPhone 14 Pro hakkında yeni detay! Bu sefer farklı olacak

Apple, bu yıl iPhone 14 serisini piyasaya sürmeye hazırlanırken, yeni nesil akıllı telefonlarla ilgili çeşitli söylentiler ve raporlar çıkmaya devam ediyor. Şimdi, en son söylenti, bu yıl daha büyük olması beklenen arka kamera modülüne daha iyi uyması için önemli ölçüde daha fazla yuvarlatılmış köşelere sahip iPhone 14 Pro'ya işaret ediyor.

Apple iPhone 14 Pro hakkında yeni detay! Bu sefer farklı olacak

iphone 14 pro

Haber, bilinen bir Apple grafik oluşturucusu Ian Zelbo'dan geliyor. Zelbo, yaklaşan ürünlerin renderlerini oluşturmasıyla tanınıyor ve renderları sızdırılmış detaylara dayanıyor. Ayrıca Mac Studio, Studio Display, merakla beklenen karma gerçeklik kulaklığı ve diğer ürünler gibi cihazlar için de renderlar yapmasıyla tanınıyor. Bu açıdan kaynağın güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdi, en son CAD çizimlerine ve boyutlarına ve diğer şemalara dayanarak, iPhone 14 Pro'nun muhtemelen son nesil iPhone 13 Pro'dan daha yuvarlak köşelerle geleceğini gözlemleyebiliriz. Öte yandan iPhone 14 Pro Max, iPhone 13 Pro Max'e benzer yuvarlatılmış köşelere sahip görünüyor. Bildirildiğine göre marka, arka kamera modülündeki değişiklikler nedeniyle tasarımda bu küçük değişikliği yapıyor olabilir

iPhone 14 Pro'nun daha büyük bir arka kamera modülü ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Boyut artışı, yüzde 57 büyük sensör boyutuyla birlikte yeni 48 megapiksel sensörün dahil edilmesinden kaynaklanıyor. iPhone 14 serisi ile tasarımdaki diğer dikkate değer değişiklikler arasında, büyük çentiğin yerini alacak olan söylentili ön delik tasarımı yer alıyor. Ayrıca, gelecek modellerin de ekran çevresinde yüzde 20 daha ince çerçevelerle gelmesi bekleniyor. Zelbo'nun görüntüleri çeşitli raporlara dayanmakta, bu nedenle henüz piyasaya sürülmemiş iPhone'un en doğru tasvirlerinden biri olabilir.