Mobil

Apple, iPhone 14 Pro için önemli duyuru!

Apple geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni iPhone serisindeki bazı problemleri düzeltmeye kararlı. İşte şirketin Pro modeli ile ilgili duyurusu.

Apple, iPhone 14 Pro için önemli duyuru!

Daha önceki haberlerimizde de bildirdiğimiz gibi iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'teki yeni kameraların problemli olduğu ortaya çıkmıştı. Cihazlar yeni duyurulmasına rağmen direkt olarak bazı problemleri de beraberinde getirdi. Otomatik odaklama veya OIS sistemlerinin çılgına dönmesine ve kontrolsüz bir şekilde titreşmesine neden olan üçüncü taraf uygulamalarla ilgili bir sorun yaşanıyor. Apple ise sorunun farkında ve bir düzeltme üzerinde çalışıyor.

Apple, iPhone 14 Pro için önemli duyuru!

Söz konusu sorun, kamerayla çekilen videoyu kullanılamaz hale getiriyor ve daha da kötüsü donanıma zarar verebilir. Bununla birlikte, iPhone 14 ve 14 Plus modelleri bu hatadan etkilenmiş gibi görünmüyor.

Problem sadece üçüncü taraf kameralarını etkiliyor. Elbette, yüklü uygulamalar kameranızın kontrolden çıkmasına neden olmamalı, bu nedenle bu muhtemelen kamera API'siyle ilgili bir hata mevcut. Telefonunuz bu sorunu yaşıyorsa, sorunu tetikleyen Instagram, Snapchat, TikTok ve benzeri uygulamaları kullanmamak dışında bilinen bir geçici çözüm yok. Apple, önümüzdeki hafta bir düzeltmenin geleceğini söylüyor, o zamana kadar beklemekten başka bir çare yok gibi görünüyor. Şirket yeni cihaz serisini geçtiğimiz günlerde tanıttı ancak problemler direkt olarak hayal kırıklığı yarattı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.