Mobil

Apple iPhone 14 Pro kamera özellikleri netleşti!

Apple iPhone 14 Pro kamera özellikleri netlik kazandı. Bu da yetmezmiş gibi teknoloji devinin 2023'te piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 15 için bile detaylar gelmeye başladı.

Apple iPhone 14 Pro kamera özellikleri netleşti!

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte yeni nesil Apple iPhone serisi ile ilgili sızıntılar ve söylentiler online olarak su yüzüne çıkmaya başladı. Yaklaşan Apple iPhone 14 serisi hakkında zaten birçok şey ortaya çıkmıştı ancak serinin resmi olarak piyasa sürülmesinden önce detaylar gelmeye devam ediyor.

Şimdi, MacRumors'tan analist Ming-Chi Kuo'nun TF International Securities'den araştırma notuna atıfta bulunan yeni bir raporu, Apple iPhone kamera teknolojisinin önümüzdeki iki yıl içinde yükseltileceğini iddia ediyor. Ayrıca, yükseltilmiş kameranın Tayvan merkezli üretici Largan Precision'ın pazar payını, gelirini ve kârını artırmasına yardımcı olacağı da eklendi. Şirket, dünyanın en büyük akıllı telefon kamera lensleri tedarikçisi ve dünya genelinde pazar payının yaklaşık yüzde 30'unu oluşturmakta.

Apple iPhone 14 Pro kamera özellikleri netleşti!

apple iphone 14

Apple iPhone 14 Pro modellerinin, 8K video kaydı desteğine sahip olacak 48 megapiksel kamera sensörüne sahip olması bekleniyor. Yüksek kaliteli videolar, piyasaya sürüldüğünde Apple'ın AR/VR cihazı için uygun olacak. iPhone 14 Pro modellerindeki kamera, pazardaki diğer birinci sınıf amiral gemisi akıllı telefonlarda halihazırda kullanılan bir teknoloji olan piksel gruplama yoluyla hem 48 megapiksel hem de 12 megapiksel görüntüleri yakalayabilecek.

Bu da yetmezmiş gibi iPhone 15 hakkında bile detaylar geliyor. 2023 yılında piyasaya sürülen Apple iPhone 15 serisinin periskop lens ile geleceği bildiriliyor. Bu, optik yakınlaştırma yeteneklerini önemli ölçüde artıracağından, fotoğraf çıktısını daha da artıracaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.