Apple iPhone 14 serisi hayal kırıklığı yarattı!

Apple geçtiğimiz günlerde duyurduğu iPhone 14 serisi ile görünüşe göre beklentileri karşılayamadı. İşte tüm detaylar.

Apple iPhone 14 serisi hayal kırıklığı yarattı!

Apple geçtiğimiz günlerde merakla beklenen iPhone 14 serisini duyurmuştu. Ancak şirketin son nesil akıllı telefonlarının küresel pazarda talep beklentilerini karşılamadığı görülüyor.

Beklentiler çok yüksekti fakat modeller bu beklentileri karşılayamamış gibi görünüyor. Bu kapsamda bir çok problemi de beraberinde getiren cihazlar ne yazık ki çok fazla ilgi görmedi.

Apple iPhone 14 serisi hayal kırıklığı yarattı!

Apple iPhone 14 serisi hayal kırıklığı yarattı! - Resim : 1

Haber, Cupertino merkezli devin 2022 iPhone serisinin öngörülen talepleri karşılayamadığını belirten bir Bloomberg raporundan geliyor. Rapora göre marka, tedarikçilerine talep yetersizliği nedeniyle iPhone 14 serisinin üretimini 6 milyon adede kadar düşürmelerini söyledi. Bu kesinlikle küçük bir rakam değilancak  en yeni iPhone'ların şu anda piyasada beklendiği kadar iyi performans göstermediğini ortaya koyuyor.

Bu, Apple'ın üst seviye iPhone 14 Pro serisi modelleri için uzun bekleme süreleri gördüğü düşünüldüğünde oldukça ilginç. Bir noktada, iPhone 14 Pro Max için ön sipariş süreleri ve teslimat süresi 36,5 gündü. Bu, bir Apple ürünü için altı yıldaki en yüksek teslim süresi oldu. Ayrıca, Pro modelleri, temel iPhone 14 ve daha büyük iPhone 14 Plus varyantına kıyasla ön siparişler açısından önemli ölçüde daha popülerdi. Konuya yakın kaynaklara göre markanın yeni hedefi bu yılın ikinci yarısında 90 milyon iPhone yapmak. Bu rakam, geçen yıl üretilen telefon sayısı ile hemen hemen aynı.