Mobil

Apple, iPhone 14 serisinden çok umutlu

Akıllı telefon satışlarının dünya genelinde gerileme eğiliminde olmasına rağmen, Apple iPhone 14 serisinin bundan etkilenmeyeceğini düşünüyor.

Apple, iPhone 14 serisinden çok umutlu

Amerikalı teknoloji devi Apple, hem yılın birinci çeyreğinde hem de ikinci çeyreğinde önceki yıla göre düşüş eğilimi göstermişti. Ancak Apple’da yaşanan düşüş, hem rakiplerinin neredeyse hepsinden hem de sektörün genel ortalamasından daha düşük seyredince, Amerikalı teknoloji devi bu durumu memnuniyetle karşıladı. Bununla birlikte Apple, iPhone 14 serisini yeniden artışa geçmek için iyi bir fırsat olarak görüyor.

Bugün ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre, Apple ilk etapta tedarikçilerine 90 milyon iPhone 14 üretimi için talimat verdi. Bu sayı aslında iPhone 13 serisi ile aynı. Yani Amerikalı teknoloji devi, akıllı telefon sektöründe yaşanan düşüşten kendi amiral gemisinin etkilenmeyeceğini düşünüyor. Peki Apple neye güveniyor?

Apple, iPhone 14 serisinden çok umutlu

Birçok analistin birleştiği nokta, Huawei’nin amiral gemisi pazarından istese de istemese de çekilmiş olmasının Apple’a yarar sağlayacağı yönünde. Bunun yanında Android akıllı telefon modellerinin güçlendirme haricinde özellik bazında pek fazla bir yenilik sunamamaya başlaması da, kullanıcıların tercihlerini iPhone 14’ten yana belirleyebileceğini gösteriyor.

Her ne kadar bu söylemler şimdilik yorum statüsünü geçemese de, Apple’ın bir yıl boyunca üretilecek iPhone 14 sayısı için 220 milyonluk alt sınır çizmesi, yeni telefonun sadece ilk tanıtıldığı 3 aylık dönemde değil, devamındaki süreçte de hız kesmeden satmaya devam edeceğinin düşünüldüğünü gösterdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.