Mobil

Apple iPhone 6 ve Sony Xperia Z5: Hız karşılaştırma

Apple iPhone 6 ve Sony Xperia Z5 hız testinde karşı karşıya geldi. Peki hangi telefon daha hızlı siz karar verin.

Apple iPhone 6 ve Sony Xperia Z5: Hız karşılaştırma

Farklı ekran çözünürlükleri, farklı işletim sistemleri ve farklı uygulamalar. Herhangi bir çapraz platformun birbiriyle karşılaştırılması ve hız testlerinin boşuna yapılan bir egzersiz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ancak bu karşılaştırmalar bir şirketi veya kullanılan işletim sistemini yermek için değil kullanıcının bu noktada bilgilenmesi için yapılır.

Bu karşılaştırmalarda önemli olan şey, gerçek dünyada satın alacağınız cihazla sorunlar yaşamamanız için hangi cihazın ihtiyaçlarınızı karşılayabileceği konusunda fikir alişverişinde bulunmaktır. Mesela bir amiral gemisi akıllı telefonun AnTuTu gibi sentetik testlerde yüksek puan alması o cihazın performans açısından diğerlerinden kat kat üstün olduğunu göstermez. Asıl performans sizin gerçek hayatta telefonunuzu kullandığınız sürece alacağınız performantır. O yüzden üretici şirketlerin yaptığı testlere değil bu şirketlerle hiç bir bağı olmayan bağımsız sitelerin ve kişilerin yaptığı karşılaştırma testlerine inanmanız gerekir.

1441483311_img20150905221853.jpg

Yani bir bakıma, bu tür performans karşılaştırmaların platformların farklı oluşu nedeniyle yapılamaz diye bir kuralı yoktur. Bu durumu göz önüne alarak aşağıdaki Apple'ın amiral gemisi iPhone 6 telefonu ve Sony'nin yeni amiral gemisi modeli Xperia Z5 arasında geçen doğaçlama sayabileceğiniz hız karşılaştırmasını izleyin ve hangi cihazın işlevsellik ve kullanım açısından daha iyi performans sunduğuna karar verin.

Sahi hangi telefon daha hızlı?

Mobil uygulamada sorun yaşayan arkadaşlar için videonun Youtube linki aşağıdadır.

https://www.youtube.com/watch?v=QOXolonAKm4

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.