Mobil

Apple iPhone 6'da yeni özellik: Apple Pay nedir?

Apple'nın yeni tanıttığı mobil ödeme özelliği Apple Pay nedir?

Apple iPhone 6'da yeni özellik: Apple Pay nedir?

Apple’ın iPhone 6’da mobil ödeme özelliği sunacağı söylentileri son zamanlarda gündemden düşmüyordu. Bu söylentiler gerçek oldu ve şirketin iPhone 6 modelleri ile birlikte tanıttığı yeni özelliğin biri de Apple Pay oldu.

Tim Cook, bugün lansmanda tanıttığı yeni iPhone 6 için mobil ödeme özelliği, Apple Pay için yaptığı açıklamada, kredi kartı sistemi beş yıldır kullanılıyor ve kredi kartınızı kaybetmeniz çok kolay dedi. Sistem fiziksel yerlerde ödemeler için telefonun üstüne konumlandırılmış bir NFC modülü kullanır ve TouchID kimlik, Visa, Mastercard ve American Express ile online ödeme yetkisi sağlar.

1410284614_iphone-6-amp-iphone-6-plus.jpg

Kullanıcılar sadece iTunes ile dosya üzerinde kendi kartını eklemek zorunda. Kartlar telefonun iSight kamera aracılığıyla ekleniyor ve bunu yapmak çok basit. 22.000 perakendeci Apple'ın ödeme sistemi ile çalışacak. Mekanizması çok özel ve Apple size ne, nerede ve ne kadar para ödediğimi bilmekte asla ısrar etmiyor. Kredi kartı bilgileri ile bir iPhone telefonunuz kaybolursa eğer, Find My iPhone servisi aracılığıyla tüm ödemeleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu özelliğin Amerka’daki kullanıcılar arasında popüler olması bekleniyor. Sonraki sayfalarda uygulamanın ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz.

1410287188_apple-pay-1.jpg


1410288218_apple-pay.jpg


1410288261_apple-pay-2.jpg
1410288268_apple-pay-3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.