Mobil

Apple iPhone 6'nın haftaya seri üretimi başlıyor

Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 6'nın haftaya seri üretimi başlıyor.


Bu noktada, çeşitli söylentiler olmasına rağmen Apple’ın, Eylül ayında her zamanki saatinde bir sonraki iPhone modelini ilan edileceğini varsaymak makul gibi görünüyor. Eğer her zaman olduğu gibi eylülde bu tanıtım olacak ise iPhone 6’nın önümüzdeki hafta seri üretimine başlayacağı söylentileri çok da şaşırtıcı olmamalıdır.

Cuma günü Asya’dan çıkan bir rapor, Apple’ın tedarikçisi Foxconn’un 4.7-inç yeni nesil iPhone’un bu ay seri üretim için hazırladığını, 5.5-inç phablet iPhone modeli için ise Ağustos’un ortalarında üretim için planları olduğunu iddia ediyor.

Economic Daily News sitesinin yayınladığı habere göre, iPhone üreticileri Foxconn ve Pegatron iPhone 6 üretimi için fabrikalarına ek işçi alımı yaptılar ve hatta Foxconn’un montaj hatları için ekstra robotlar eklemeyi planladığı söyleniyor.

Birkaç gün önce bileşen üreticilerinin yeni ekstra ince iPhone modellerinin parçalarını üretmekte sorun yaşadığı iddia edilmişti ancak son sızıntılar yeni iPhone modellerlinin 19 Eylül’de tanıtılacağı yönünde.

1405663630_8917-326-mockup-140410-l.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.