Mobil

Apple iPhone 6'nın safir ekranına en şiddetli işkence testi! Video

Apple iPhone 6'nın safir ekranına yapılan işkenceler pes dedirtti.


Apple’ın iPhone 6 modelinde kırılmalara ve çizilmelere dayanıklı safir kristal ekran kullanılacağı söylenmişti ve hatta yayınlanan bir videoda safir kristal cam test edilmişti. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iPhone 6 safir kristal ekran testinde, yapılan işkencelere rağmen ekran başarılı olmuştu. Yeni gelen video ise iPhone 6’nın ekranının kırılabilir olduğunu gösteriyor.

Aslında videoda izleyeceğiniz işkence testinde öyle şeyler yapıyorlar ki, artık ekranın parçalanmaktan başka çaresi kalmıyor. Eğme, bükme, çivi çakma, çekiç vurma yere düşürme, bıçakla çizme ve yakma gibi testleri başarıyla geçen ekran, bir araba tekerinin üstünden geçmesi ile parçalandı.

1404995819_iphone-6-stress-test-video.jpg

Kullanıcıların safir ekrandan beklentileri çok fazla. Çünkü Gorilla Glass’ın güçlendirilmiş versiyonu oldukça dayanıklı bir yapıya sahipken, safir kristal ekranın bu ekrana göre daha sağlam olacağı söyleniyor.

Aşağıda yayınlanan yeni sağlamlık testi videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.