Mobil

Apple iPhone 6S ve Galaxy S7'de çift kamera kullanılabilir

Samsung ve Apple yakında çift kameralı cep telefonu ile karşımıza çıkabilir.

Apple iPhone 6S ve Galaxy S7'de çift kamera kullanılabilir

Kore medyasından gelen yeni raporlar, Apple ve Samsung’un yaklaşan akıllı telefonlarında çift kamera modülü kullanabileceği yönünde oldu.

Çift kameralı cep telefonları, OIS özellikli 16 MP veya 20 MP tek kameralı telefonlarda  kullanıldığında birçok avantaj sunabilir. Raporlara göre ikili kamera görüntülerdeki renk hatalarını daha aza indirerek daha net görüntüler sunacak ve renkler dışında denge, parlaklık ve derinlik gibi konularda da avantaj sağlayacak. İkili kameralarda kameralardan biri nesneye odaklanırken diğeri kamera kayıt yapabiliyor. Ayrıca çift kameralı telefonlar ile daha ince ve daha şık tasarımlar ortaya çıkacağı söyleniyor.

1434020624_article05135048343935.jpg

Çift kamera özelliğini daha önce HTC ve Huawei telefonlarda görmüştük ve Sasmung ile Apple’ın bu özelliği kullanması çokta şaşırtıcı olmaz. Apple geçen yıl kamera teknolojileri geliştiren LiniX şirketini satın aldı ve Analistlere göre Apple, LinX'i çift kamera teknolojisindeki gelişimleri ve güvenliği sağlamak için kullanacak. Ayrıca LinX'in özel sensörleri ve görüntü işleme teknolojisi de mevcut.

Aynı zamanda Samsung Electronics son zamanlarda yeni nesil çift kamera teknolojisi üzerinde durdu. Yeni işlemci 'Exynos7420' artık çift görüntü sinyalini işleyebiliyor.  Bu durum Samsung’un bundan sonraki telefonlarında çift kamera fonksiyonlarını sunmak  için bir önceki planı olarak görülebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.