Mobil

Apple iPhone 6S ve iPhone 6S+'ın ön sipariş rekoru kırması bekleniyor!

Apple'ın iPhone 6s ve iPhone 6s ile geçen yılki ilk bir hafta içinde 10 milyon adet satılan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus rekorunu aşacağı söyleniyor.

Apple iPhone 6S ve iPhone 6S+'ın ön sipariş rekoru kırması bekleniyor!

Geçen yıl, iPhone 6 ve büyük ekranlı iPhone 6 Plus sayesinde Apple'ın ön sipariş rekorunu kırması mümkün olmuştu. Şirketin geçen yıl yayınladığı raporda milyonlarca kullanıcının yaptığı ön sipariş sürecinde ilk hafta itibariyle Apple 10 milyon adet iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sattı. Cupertino merkezli teknoloji devinin bu yıl, geçen yılki rekorunu kıracağı belirtildi. 

1442263544_img20150914234426.jpg

Önceki yıla nazaran yüksek olan ön sipariş sayısı esas alınarak yapılan analizlerde Apple'ın akıllı telefonlarına olan eğilimler önceki nesil ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde değişmediği söyleniyor.Aksine yeni modellerde büyük talep patlaması olması bekleniyor. Uzmanlar, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın yüksek satış göstereceğini öngörüyor. Bu tahmin gerçekten makul olabilir. Zaten mevcut iPhone sahiplerinin yaklaşık %70'i yeni bir model satın almak için hazır. Bu kitleye Android ve Windows Phone platformlarından geçiş yapanlarıda eklersek, bu yıl Apple'ın yeni bir rekor kırma olasılığı mümkün görünüyor.

Öte yandan "ilk parti" iPhone 6S ve iPhone 6S+25 Eylül'de satışa sunulacağını hatırlatalım. Bu süre zarfında kullanıcılar açısından rezervasyon sorunu yaşanabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.