Mobil

Apple, iPhone 8'in tasarımını sızdırdı!

Apple, Eylül ayında tanıtacağı iPhone 8'in ve gelecek nesil iPhone'ların tasarımını akıllı hoparlörü HomePod sayesinde resmen sızdırdı.

Apple, iPhone 8'in tasarımını sızdırdı!

Teknoloji dünyasını gözünü Eylül ayında düzenlenecek ve muhtemelen yılın son büyük etkinliği olacak olan Apple etkinliğine çevirmiş durumda. Apple bu etkinlikte; iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 modellerini sergileyecek. Teknoloji devinin, 10. yıla özel olarak gelecek iPhone 8 modeli etkinlikten aylar öncesinde resmi olarak ilk defa sızdırıldı.

Apple'ın, WWDC 17'de tanıttığı akıllı hoparlörü HomePod'un kodlarında iPhone 8 başta olmak üzere gelecek nesil iPhone'ların tasarımları ortaya çıktı. Resmi olarak sızan bu tasarım, bu zamana kadar gelen iPhone 8 sızıntıları ile örtüşüyor. HomePod sızıntısına göre; iPhone 8 ile komple ekran tasarımına bir geçiş yapılacak ve bu tasarım yeni iPhone modellerinde de kullanılacak.

1501489703_iphone-8.jpg

HomePod sızıntısı ile ayrıca; iPhone 8 ile yüz tanıma sisteminin de geleceği ortaya çıktı. Göz tanıma sistemini güvenli bulmayan Apple, "BKFaceDetect" Kit'i ile kullanıcıların biyometrik olarak yüzünü tanıyacak ve ekran kilidini açacak. Bu Kit'in geliştiriciler ile paylaşılacağı ve uygulamalarda da kullanılabileceği söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.