Mobil

Apple iPhone (Birinci Nesil) açık arttırmaya çıkıyor!

Akıllı telefon dünyasının mihenk taşı olan Birinci Nesil iPhone bir kez daha açık arttırmaya çıkıyor. Peki ama ne kadara satılır dersiniz?

Apple iPhone (Birinci Nesil) açık arttırmaya çıkıyor!

Her teknolojinin bir kırılma anı vardır. Cep telefonlarının kırılma anı da 2007 senesinin Haziran ayıydı diyebiliriz. O zamanlar Apple’ın CEO’su ve teknoloji dünyasının efsane ismi Steve Jobs’ın ellerinde gördüğümüz ve iPhone ismiyle tanıtılan telefonun, teknoloji tarihinin yönünü değiştireceğini kim bilebilirdi ki? O günden sonra cep telefonu dünyasında hiçbir şey eskisi gibi olmadı ve akıllı telefonlar çağı başladı.

İşte teknoloji tarihi için bu kadar önemli olan bu telefonun piyasaya çıkmasının üzerinden neredeyse 16 sene geçti. Ancak hala zaman zaman kıyıda köşede kalmış, kutusu hiç açılmamış Birinci Nesil iPhone’ların açık arttırma yoluyla satıldığına şahitlik edebiliyoruz. Bu telefonlardan sonuncusu geçtiğimiz yıl içinde satışa sunulmuş ve açık arttırma neticesinde 39 bin doların biraz üzerinde bir fiyata satılmıştı. Bugünse başka bir açık arttırma haberi geldi.

Apple iPhone (Birinci Nesil) açık arttırmaya çıkıyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Kareen Green adlı bir kişi, yıllar önce kendisine hediye olarak gelen ancak zaten telefonunun olması nedeniyle hiç kutusunu açmadan rafa koyduğu Birinci Nesil iPhone’unu açık arttırma ile satmayı düşünüyor.

Dövme sanatçısı olan Green, 2019 yılında bu telefon için 5.000 dolar teklif aldığını ancak satmadığını belirterek, bu sefer çok daha yüksek bir fiyattan telefonu satabileceğini düşündüğünü belirtti. Bugün başlayacak olan açık arttırma 19 Şubat’ta sona erecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.