Apple iPhone için 10 yararlı ipucu!

iPhone kullanmaktan vazgeçmeyecekler için, hızıyla ve kolay kullanımı ile dikkat çeken iPhone'ların daha etkili bir şekilde nasıl kullanılabileceğine dair ipuçlarını sıraladık.

Apple iPhone için 10 yararlı ipucu!

Hayatınızı daha kolay hale getirmek için kullanışlı iPhone uygulamalarına mı ihtiyaç duyuyorsunuz? Belki de bunun için fazladan bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Çünkü zaten iPhone birçok pratik uygulamayı özellik olarak barındırıyor.

iPhone kullanımınızı kolaylaştıracak 10 püf noktayı sizler için sıraladık. iPhone kullanmaya başlamış olanlar veya telefonunu kurcalamayı pek sevmeyen iPhone kullanıcıları için bu bilgilerin faydalı olacağını umuyoruz.

iPhone Kullanıcıları için 10 Faydalı İpucu!

Apple iPhone için 10 yararlı ipucu! - Resim : 1

  • Hesap Makinesi uygulamasına yanlışlıkla yanlış bir numara girdiyseniz, ekranın üst kısmında sola veya sağa kaydırarak silebilirsiniz.
  • İOS 15'in piyasaya sürülmesiyle, istediğiniz öğeyi basılı tutup Pin'e dokunarak iMessage'daki web bağlantıları gibi içeriği sabitleyebilirsiniz.
  • Ana ekran Widget’ları, ekranda boş bir alana dokunup basılı tutarak ve ardından bir widget'ı aynı boyuttaki diğerine sürükleyerek istiflenebilir.
  • Diğer uygulamalara eklemek üzere birden fazla fotoğraf seçmek için dokunsal bir yanıt hissedene kadar fotoğrafa dokunup basılı tutun. Fotoğrafı ekranın başka bir bölümüne sürükleyin ve tutarken yığın oluşturmak için diğer fotoğraflara dokunun. Bu görüntülerin tümü başka bir uygulamaya aktarılabilir.
  • Otomatik düzelt metni, az sayıda kişinin kullandığı başka bir özelliktir. Metin değişim> özelleştirmek için Ayarlar> Klavye> Metin değiştirme'yi açın.
  • İPhone kamerası akıllı telefonun kilidini açmadan başlatılabilir. Bunu yapmak için kilit ekranını sola kaydırmanız gerekir.
  • Notlar'da bir belgeyi taramak için nottaki kamera düğmesine dokunun ve Belgeleri Tara seçeneğini belirleyin. iPhone, belgeyi vizörde otomatik olarak algılar ve notlara kaydeder.
  • İOS 15'in piyasaya sürülmesiyle, iPhone kullanıcıları Kamera uygulamasına metin kopyalayıp yapıştırabilir. Bunu yapmak için vizörü istediğiniz metnin üzerinde tutun ve sağ alt köşedeki Metni tara düğmesine basın ve sonucu kopyalayın.
  • Fotoğraflar uygulamasında albümdeki ilk fotoğrafa gitmek için, çerçevenin / patlamaların hemen altındaki ekranın en üst merkezine dokunmak yeterlidir.
  • Siri aramalarına ve önerilerine ana ekrandan hızlı bir şekilde erişmek için ekranın ortasından aşağı kaydırmanız yeterlidir.