Mobil

Apple, iPhone için bunu da kendi üretecek!

Apple, gelecekteki iPhone'lar için kendi grafik yongalarını yapacak

Apple, iPhone için bunu da kendi üretecek!

Basın açıklaması yapan Apple, artık akıllı telefonu iPhone için İngiltere merkezli Imagination Technologies’den gelen grafik yongaları kullanmeyacağını açıkladı. Tim Cook’un açıklamasına göre Apple, Imagination'ın ürünlerini 15 ila 24 ay içinde kullanmayı bırakacak. Bu, 2018'in başında tamamen Apple tarafından tasarlanmış bir yonga seti ile bir iPhone görebileceğimiz anlamına geliyor.

1491226262_apple-iphone-7-jet-blackfonearena-02-1024x810.jpg

Şirket, Imagination Technologies'in Grafik İşlemci Birimlerini ("GPU'lar") telefonlarında, tabletlerinde, iPod'larında, televizyonlarında ve saatlerinde kullandı. Apple, ürünlerini kontrol etmek için ayrı, bağımsız bir grafik tasarım üzerinde çalıştığını ve Imagination'in teknolojisine gelecekteki güveni azaltacağını iddia etti. Ancak Imagination, Apple'ın Imagination patentlerini, fikri mülkiyet haklarını ve gizli bilgileri ihlal etmeden tek başına geçebileceğinden şüphe ettiğini söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.