Mobil

Apple, iPhone kullanıcıları tarafından 'kalitesiz donanım ürettiği' gerekçesiyle dava edildi

Bir grup iPhone kullanıcısı Apple'ı dava etti ve şirketi, arızaya neden olan donanımı düzeltmemekle suçladı.

Apple, iPhone kullanıcıları tarafından 'kalitesiz donanım ürettiği' gerekçesiyle dava edildi

Apple, bir grup iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcı tarafından dava edildi. Northern California US District Court tarafından bakılan davanın detayları bir PDF ile halka açık şekilde paylaşıldı.

Paylaşılan bilgilere göre dava, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcılarının Apple'ı kalitesiz dokunmatik ekran üretmekten doları suçlaması üzerine açıldı. Kullanıcılar, geçtiğimiz hafta iFixit ekibi tarafından da gündeme getirilen dokunmatik ekran çiplerinden şikayetçiler.

iFixit ekibi, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın dokunmatik ekran çiplerinin zaman içerisinde bozulduğunu ve tamirin yapılması için çipin yeniden yerleştirilmesi gerektiğini söylemişti. Bu işlemin hem zor, hem masraflı olduğunu da belirtmişlerdi.

1472506410_ifixitbadchips.jpg

iPhone kullanıcıları, bu sorundan Apple'ın haberi olduğunu ancak şirketin sorunu çözmek için hiçbir şey yapmadığını ve onarım için ücret talep ettiğini de iddia ettiler.

Apple tarafından konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.