Mobil

Apple iPhone'da başarısız oldu 10.000 TL'lik telefonun üretimi duruyor

Cupertinolu Apple, son iPhone ailesi ile başarısız oldu. Türkiye'de 10.000 TL'ye satılan iPhone'un üretim çok yakında durma seviyesine gelebilir.

Apple iPhone'da başarısız oldu! 10.000 TL'lik telefonun üretimi duruyor!

Apple, Ekim ayında karşımıza iPhone 12 ailesi ile çıkmıştı. iPhone 12 mini modeli ile alım gücü düşük insanlara hitap etmeye çalışan Apple, bu sefer umduğunu bulamadı. Türkiye'de insanın aklı ile dalga geçercesine küçük ekranlı telefonu 10.000 TL'ye satmak isteyen ve başarısız olan Apple, bu modelinin üretimini durdurma seviyesine çekecek gibi görünüyor.

iPhone satışlarında son dönemde yüzde 20'lik bir düşüş yaşandı. iPhone 12 Pro ve Pro Max'e olan ilgi sabit kalırken bu düşüşün neden iPhone 12 mini'den kaynaklanmış. Gelen iddialara göre; Apple, satmayan telefonun üretimini yüzde 70 oranında düşürecek. iPhone 12 mini'nin olması gereken fiyat 399 dolarken 699 dolara satılması yüzünden telefonun ilgi görmediği söyleniyor.

Cupertinolu teknoloji devi pandeminin etkisi ile iPhone 12 ailesinde büyük çaplı yenilik sunmamıştı. iPhone 11'in bir tık gelişmişi olmasına rağmen Türkiye'de bir önceki modele göre 4.000 TL daha pahalıya satılan iPhone 12, ülkemizde artık ilgi görmeyecek gibi görünüyor.

Apple iPhone'da başarısız oldu 10.000 TL'lik telefonun üretimi duruyor - Resim : 1

Bildiğiniz gibi Xiaomi ve OPPO gibi Çinli üreticiler Türkiye'de fabrika kurup üretim yapmaya başladı. Bu üretim sonrasında Android telefon fiyatlarında ciddi düşüşler yaşanacak. Fiyatlar düştüğünde Apple'ın 10.000 TL'ye küçük ekranlı telefon satması oldukça sırıtacak.

Apple Türkiye'nin en kısa sürede Çin'e uyguladığı gibi yerel fiyat politikasına geçmesi gerekiyor. Aksi durumda Türkiye pazarından silinip gidecekler. Sizce Apple'ın iPhone fiyatları normal mi yoksa bir iyileştirme yapılmalı mı?

Yorumlar
Sevda
Apple o kadar pahalı birde şarj adaptörü ve kulaklık vermede de çok cimri.
Cevapla
hasan
fiyat makul olsaydı tercih edilebilirdi se den bi tık daha pahalı olmalıydı çok değil 5000 6000 civarı olsaydı eminim çok satardı ben bile alırdım büyük ekranlı telefonları sevmiyorum bemce 5.5 en ideali sınır ise 6.0 6.1
Cevapla
yakup
apple firması kendini çok zeki sanıyor galiba TÜRKİYE DE insanın aklı ile dalga geçercesine küçük ekranlı telefonu 10.000 TL' satmaya çalışmak apple firması apple firmasının üretiiği iphone telefon yabancı ülkede adamın çebinde duman çıkarıp patlıyor zaten apple eskisi gib telefonları iyi değil şunada şahit oldum tam modelinin ismin vermicem komşumun evinde iphone telefon orjinal şarj kablosu ile şarjdayken bataryanın olduğu kısımdan içerden resmen siyahımsı duman çıktı ben buna şahit oldum elektriği kestik hemen telefon daha 2 haftalıktı
Cevapla
Ahmetoyunbros
Hiç kimse kusura bakmasın ama o çentiğe dayanamam NOTE 10+ tan sonra.
Cevapla
Yunuso
Beni tNiya
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.