Mobil

Apple, iPhone'ları yavaşlattığını itiraf etti!

Apple, iPhone'ları yavaşlattığını itiraf etti. İşte iPhone'ların yavaşlama sebebi.


Apple'ın yeni iOS sürümleri ile iPhone'ları yavaşlattığı dedikoduları her yıl ortaya çıkıyordu. Ancak bu söylentilere Geekbench'in kurucusu John Poole son noktayı koymuştu.

Geekbench'in yaptığı testlere göre; iPhone'u yavaşlatan iOS güncellemeleri değil, yıpranan bataryaydı.

Yıpranmış bataryaya sahip iPhone modelleri, CPU hızını otomatik olarak düşürüyor. Normal şartlarda 1.400 mHz'de çalışması gereken işlemci otomatik güç koruma modu ile 600 mHz hızın çalışıyor. Bu da inanılmaz bir performans kaybına neden oluyor.

Kullanıcılarının hız hakkını elinden alan Apple, bugün konuyla ilgili açıklama yaparak, bataryası yıpranmış iPhone'ları yavaşlattığını resmen itiraf etti.

Apple; "Amacımız, genel performansı ve cihazlarının ömrünü uzatmak ve müşterilere en iyi deneyimi sunmaktır. Lityum iyon piller, soğuk şartlarda, düşük bir şarja sahipken veya zamanla yaşlandıkça, elektronik bileşenlerinin korunması için cihazın beklenmedik şekilde kapanmasına neden olabilecek en yüksek akım taleplerini karşılama yeteneği az. Geçen yıl, iPhone 6, iPhone 6 ve iPhone SE'nin, aniden kapanma sorununu çözdük. iOS 11.2 ile iPhone 7'deki aniden kapanma sorununun üstesinden geldik." açıklamalarında bulundu.

Bu açıklama Apple'ın bataryası yıpranan iPhone'ların verimlilik adı altında yavaşlatıldığını resmen doğruluyor. 

Yorumlar
Mehmet
Apple bu uygulamasına bir son vermezse, 2007’den bu yana kullandığım telefon markasını değiştirmekten çekinmeyeceğim.
Cevapla
Salim
Eee Apple kalitesi isterse telefonu elinden alır güvenlik önemli :D
Cevapla
Bhj
Nasıl yani
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.