Mobil

Apple iWatch'ın ekran boyutu kesinleşiyor!

Apple'ın akıllı saati iWatch hakkındaki son dedikodular.

Apple iWatch'ın ekran boyutu kesinleşiyor!

Apple'ın giyilebilir teknolojilere olan ilgisi Galaxy Gear'dan çok daha öncelere dayanır. Büyük deha Steve Jobs döneminde başlanan akıllı saat projesi görünen o ki 2014'ün son aylarına doğru nihayet kullanıcılarla buluşacak. 

Apple iWatch'un gelişim süreci için dünyanın önde gelen bilim adamlarını, spor hocalarını ve en son olarakta Nike FuelBand ekibinin tamamını kendi bünyesine almıştı. Kobe Braynt gibi bir süper star ile Apple Kampüste görüşen Tim Cook'un iWatch'a verdiği değer şimdiye kadar hiçbir ürün için ortaya koymadığı bir özveriyi de beraberinde getiriyordu. 

1405451468_kobe-bryant-apple-campus-endorsement-deal1.jpg

Akıllı saatlerin tek kullanıcısı erkekler olarak görülürken Apple kadınları da düşünerek iWatch'u 2 farklı model ile çıkartmayı planlıyordu. Birçok ekran boyutu söylenmiş olsada Economic Daily News'ten gelen son bilgilere göre Apple 1,6 ve 1,8 inç esnek AMOLED ekranı akıllı saatinde kullacak. 

2,5 inç AMOLED ekran kullanılması ise şimdilik imkansız gibi görünüyor. iWatch'un özellikleri ve gelişimi hakkında Apple "ilk nesil iPhone'un yaptığı etkiyi yaratacak" açıklamasında bulunurken boşbir vaatte bulunmadığını da görmekteyiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.