Son iPhone'larda kameraya özel ilgi gösteren Apple, iPHone SE'yle birlikte kamera teknolojisine yeni bir şey getirmeyecek. Hatta 6S Plus'taki OIS'in SE'de olması beklenmiyor. Elde edilen bilgilere göre 12 MP arka ve 5 MP ön kamera bulunacak.

Apple, son iki iPhone'da uyguladığı kıvrımlı tasarımı iPhone SE'de de devam ettirecek. Ekranı 4 inç olacak ancak Apple'ın eski 4 inçlik iPhone'larından daha büyük bir telefon olacak. Ekran tuşu ve Touch ID alanı da korunacak. Gövdenin de metal olması bekleniyor. iPhone modelleri için ilk doğru kılıfı piyasaya sürmesiyle ünlü Spigen'in SE'yi 5S'le aynı şekil özelliklerinde kabul ettiğini de belirtelim. Renk seçeneklerinin gümüş, uzay grisi, altın ve rose altın olması bekleniyor.

iPhone 6S Plus'ın bataryası Apple'cıları mutlu etmişti. Benzer performansın SE'yle de korunması bekleniyor. Ancak daha küçük bir ekranlı telefon olacağı için daha küçük bir bataryanın da iş göreceğini unutmamak gerekiyor.

A9 işlemciyle gelecek iPhone SE'nin RAM'ı kesin değil. 1 ya da 2 GB olması bekleniyor. Depolama seçenekleri arasında her ne kadar yetersiz olduğu açıkça dile getirilse de 16 GB bulunuyor. 32 ve 128 GB da diğer seçenekler.
iPhone SE'nin modeminin Cat 6 olması bekleniyor. Yani hızlı 4,5G'yi destekleyecek. Ancak bu veri kesin değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.