Mobil

Apple Maps, Google mühendisleri tarafından geliştirilecek!

Apple Maps ve geleceği hakkında çıkan söylentiler ortalığı iyice karıştırdı!


Apple'ın yeni telefonunu tanıtmasının üzerinden neredeyse 1 hafta geçti. iPhone 5 bildiğiniz üzere beklentilerin altında kalmış, önceki iPhone'lardan farklı bir yenilik sunamamıştı.

Apple'ın 12 Eylül'deki tek sürprizi iPhone 5 olmamıştı, dünyanın en değerli şirketi yeni mobil işletim sistemi iOS 6'yı da lansmanda duyurmuş, milyonlarca kullanıcının çok yakında bundan faydalanacağı müjdesini vermişti.

iOS 6 geldi gelmesine fakat her zamanki iOS'dan durumda oldukça farklı idi. Bu değişimlerin en büyüğü iOS 6'nın yepyeni haritalar uygulaması oldu. Apple aldığı yepyeni bir karar ile birlikte Google haritaları diskalifiye edip kendi uygulamasını devreye aldı. Alınan uygulama çok iyi bir fikirle ortaya çıksa da bu çıkışa gölge düşürecek hataları fikirin parlaklığını gölgede bırakmaya yetti.

1348522605_ios6-maps1348244039.jpg
Hatırlayacak olursanız bugün sizlere Apple'ın yeni haritalar uygulamasının hatalarını çeşitli ekran görüntüleriyle galeri tadında aktarmıştık. O görüntülere ulaşabilirsiniz.

Bugün ise üzerinden henüz bir hafta geçen Apple Maps hakkında yepyeni iddiaların ortaya atıldığını, yepyeni dedikoduların yayıldığını görüyoruz. Bu dedikodular aslında Apple'ı son derece kızdıracak türden.

Apple'ın yeni uygulaması Maps için çok büyük bir kitlenin rahatsız olması, şikayetlerin günden güne çoğalması firmanın önceki baş haritalar uygulaması olan Google Maps'in yapımcılarına, işçilerine ve mühendislerine birbirinden güzel iş teklifleriyle gitmesi ve onları Apple Maps için işe almak istemesi ile sonuçlandı deniliyor.

1348558970_dali-ios6maps-620px.jpg
İddialar ve dedikodular dur durak bilmeden çoğalmaya devam ediyor. Söylentilere göre eski bir Google Maps çalışanı Apple'ın eski ve yeni rakibi Google'ın çalışanlarına Apple Maps'ın iyileştirilmesi için önemli tekliflerin sunduğu dile getiriliyor. Aynı söylentilere göre teklif götürülen pek çok eski Google çalışanı, yeni bir ürün üzerinde çalışma fırsatına olumlu bakıyorlar.

Apple'ın girdiği yol üzerinde önüne çıkan engellere son derece sert bir tavır takınacağı ve bu engelleri tek tek aşacağı ihtimalini çok güçlü bir şekilde düşünebiliriz. Bu konuda Apple'ın kararlılığını hep birlikte ilerleyen günlerde göreceğiz.

1348559275_google-office.jpg
iOS 5 ve önceki sistemlerde bulunan Google Maps konusunda sıkıntılı noktalar hala mevcut, Google ve Apple arasındaki bu sorunun ne şekilde nereye kadar süreceği şuan için meçhuliyetini koruyor. İki firma arasındaki gerginlik sürmeye devam ediyor. Bu konuda gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Yorumlar
Misafir
Eğer doğru ise Apple'ın vay haline :)
Cevapla
Misafir
Eric Emerson Schmidt denilen kisinin hayatini okuyun hangi firmadan gecip android yazilimi nerelerde caldigini okuyun burda ondan sonra propakanda yapin googlu bu gelmesi bile apple satan adamalar tarafindan olmustur. sizde gelmis vay haline apple diyorsunuz bence vay haline android ve google
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.