Mobil

Apple Music Replay, yepyeni bir tasarıyla Spotify'a meydan okuyor

Apple Music kullanıcıları, Apple Music Replay sayesinde artık bu yıl hizmette dinlediklerinin bir özetine erişebiliyor.

Apple Music Replay, yepyeni bir tasarıyla Spotify'a meydan okuyor

Apple, henüz Spotify Wrapped ile aynı seviyede olmasa da, özelliği çok daha şık bir deneyim haline getirmek için yeniden tasarladı.

Öncelikle, Replay ayrıntılarınızın tamamına Apple Music uygulamasından değil de yalnızca web üzerinden erişebileceksiniz. Sayfanın üst kısmında, bu yıl müzik dinleyerek kaç dakika harcadığınızı ve yılın en iyi şarkısını, sanatçısını, albümünü ve türlerini içeren hikayeler tarzı bir öne çıkan sekmesi göreceksiniz. Sayfanın aşağısında en iyi 10 şarkı, sanatçı ve albüm listeleri ve en iyi beş çalma listeniz bulunuyor. Dahası, belirli bir sanatçı için ilk 100 dinleyici arasında olup olmadığınızı göreceksiniz.

Apple Music Replay, yepyeni bir tasarıyla Spotify'a meydan okuyor - Resim : 1

Apple Music Replay, yepyeni bir tasarıma kavuşuyor

Bu istatistikleri sosyal platformlarda veya arkadaşlarınızla paylaşmanız da mümkün. iOS'ta Replay boyunca noktalı paylaşım düğmeleri bulunuyor ve herhangi birine dokunmak paylaşım sayfasını önünüze getiriyor.

Bu arada Apple Music, yılın en çok Shazamlanan şarkılarını içeren yıl sonu listelerini de yayınladı. The Kid Laroi ve Justin Bieber, "Stay" ile hizmetin 2022'nin en popüler şarkısına sahip olurken, Bad Bunny'nin Un Verano Sin Ti adlı şarkısı Apple Music'in en büyük albümü oldu. En iyi 100 şarkı listesinde hip hop 32 parça ile türler açısından başı çekerken, onu pop (23), R&B/soul (11), Latin (sekiz) ve J-Pop (altı) takip ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.