Mobil

Apple Neden Büyük Ekranlı Bir iPhone Üzerinde Çalışıyor Merak Ediyor musunuz?

Akıllı telefonların ekran boyutlarına göre kullanım oranları açıklandı

Apple Neden Büyük Ekranlı Bir iPhone Üzerinde Çalışıyor Merak Ediyor musunuz?

Canalys analiz firmasının hazırladığı rapora göre akıllı telefonların ekran boyutlarına göre kullanım oranları açıklandı. Bu analize göre de Apple'ın neden daha büyük ekranlı bir iPhone üzerinde çalıştığı ortaya çıkmış oldu.

Canalys\'in raporuna göre 5 inç'in altında telefonlar tüm kullanılan akıllı telefon pazarının %66'sını oluşturuyor. 5.0 ve 5.4 inç arası telefonlar ise yeni yeni piyasaya çıkıyorlar ve bu telefonlar da akıllı telefon piyasasının %22'sini oluşturuyor. 5,5 ve 5,9 inç arası telefonların payı ise %10 seviyelerinde. 6.0 ve daha yukarısı boyuttaki telefonlar! ise %2'lik bir kesime hitap etmekte.

1400150165_canalysscreensize.png

%66 çok büyük bir rakam ama bu rakamın %39'unun iPhone'lar tarafından oluşturulduğunun da altını çizelim. Kısacası Apple için hiç girilmemiş %34'lük bir pazar bulunmakta. Android ekosisteminde 5.0 inçin artık standartlaştığı hatta küçük bile kaldığı bir ortamda Apple'ın bu pazara hitap etmesi için onlar kadar büyük bir telefon yapması gerekmektedir.

%66'lık pazarın %39'una sahip olan Apple; hiç girmediği %34'lük kısımda sizce başarılı olur mu?


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.