Mail’de ekleri her zamankinden çok daha kolay düzenleyebilir ve gönderebilirsiniz; Handoff özelliği ile bir aygıtta başladığınız etkinliği bir diğerine aktarabilirsiniz ve Instant Hotspot, iPhone’unuzun erişim noktasını kullanmayı bir Wi-Fi ağına bağlanmak kadar kolay hale getiriyor. Yosemite, Mac’inizden iPhone görüşmeleri yapabilmenizi bile sağlıyor.

“Yosemite, tamamı iOS ile mükemmel çalışacak şekilde tasarlanmış inanılmaz yeni tasarımı ve yeni muhtreşem uygulamalarıyla OS X’in gelecek neslidir,” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliği’nden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Platformlarımızı, hizmetlerimizi ve aygıtlarımızı birlikte tasarladığımız için sektörde benzeri bulunmayan tüm aygıtlarımız açısından kusursuz bir müşteri deneyimi oluşturabiliyoruz. Bu yalnızca Apple’ın sağlayabileceği bir şey.”

Yosemite ile, OS X yepyeni ve modern bir görünüm ile yeniden tasarlandı ve geliştirildi; denetimler daha açık, daha akıllı ve anlaması daha kolay ve şık araç çubukları, işlevsellikten fedakarlık etmeden içeriğinize odaklanmanızı sağlıyor. Şeffaf unsurlar, uygulama pencerenizde ek içerik açarak arka planda nelerin saklı olduğuna dair ipucu sağlıyor ve masaüstünüzün görünümünü alıyor. Uygulama simgelerinin net ve sürekli bir tasarımı var ve güncellenmiş sistem fontu okunabilirliği artırıyor.

Bildirim Merkezi’nde yeni Bugün görüntüsü, Takvim, Hava Durumu, Borsa, Anımsatıcılar, Dünya Saati ve sosyal ağlar için araç takımları ile, bilmeniz gereken her şeye hızla bakabilmenizi sağlıyor. Hatta, Bugün görüntünüzü özelleştirmek için Mac App Store’dan ek araç takımları indirebilirsiniz. Spotlight şimdi masaüstünüzde önde ve merkezde görünüyor ve yeni sonuç kategorileri ekliyor; böylece, Wikipedia, Harita, Bing, App Store, iTunes Store, iBooks Store, önemli web siteleri, haberler ve film gösterim zamanlarından daha fazla ve zengin öneriler görebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.