Mobil

Apple öyle bir patent aldı ki!!!

Apple yeni nesil telefonlarında AirBag kullancak!


Büyük üreticiler patent alma noktasında oldukça agresif davranıyorlar ve sadece patentlerinden dolayı alakasız firmaları satın alabiliyorar. Google'ın Motorola'yı satın alması, Apple'ın Beats Audio'yu satın alması bunlara iyi bir örnek olabilir. Zira Google patenetleri bir noktada kullandıktan sonra Motorola'yı Lenovo'ya devretti. Beats Audio ise halen iPhone'ların hem içine hem de kutusuna girebilmiş değil...

Apple geçtiğimiz hafta telefonlarda otomatik olarak çıkan yaylı bir koruma kalkanı projesi için patent aldı. Koruma kalkanı projesi diyoruz zira alınan patentin oldukça saçma ve gereksiz olduğunu düşünüyoruz.

Alınan patente göre iPhone'un elden düşmelerde köşelerinde yaylı sistemle bağlı 4 adet plastik/silikon ayak yerinden çıkarak telefonun kılcal çiziklere ve darbeye karşı direncini arttıracak. Düşünce olarak tuhaf bir çekiciliği olsa da bu sistemin cebinizde, telefonla konuşurken ya da durup dururken açılmayacağının garantisini vermek oldukça zor gibi görünüyor. Mekanik harekete göre çalışacak olan bu sistemin arabalarda kullanlması ise imkansız değil!!!

1447941199_15010-10982-151119-float-l.jpg

Bu sistem telefonlarda çalışır mı çalışmaz mı bilinmez ama önümüzdeki dönemde Apple'ın telefonlarında ya da iCar'da böyle bir donanım görürseniz sakın şaşırmayın...

Volkan MANAV

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.