Mobil

Apple Park çalışanları neden yaralanıyor?

Apple Park'da yaralanmalar o kadar kötü oluyor ki şirketin acil servis çağırması gerekiyor.


Teknoloji devi Apple’ın yeni Silikon Vadisi "uzay gemisi" merkezi olan Apple Park, mimarinin ve tasarımın mükemmel bir parçası olarak değerlendirildi. Apple'ın tasarım şefi Jony Ive, Apple Park’ın oluşumunu yönetti.

Ancak yine de, kampüsün bir problemi var gibi görünüyor. Bloomberg ve MarketWatch'tan gelen raporlara göre insanlar, binanın cam duvarlarına ve kapılarına çarparak yaralanıyor.

MarketWatch, Apple Park'ın iç mekanının çoğunun camdan yapılmış olmasından ötürü, insanların duvarlardan ve kapalı kapılardan geçmeye çalıştığını söylüyor. İki durumda da yaralanmalar o kadar kötü oluyor ki şirketin acil servis çağırması gerekiyor.

Çalışanlar, geçecekleri yerde cam olduğunu anlamak için artık cam kapılara yapışkan notlar koymaya başladılar. Ancak Apple yönetimi, bina tasarımıyla uyuşmadığı için bunları kaldırdı. Apple'ın kurucusu Steve Jobs, 5 milyar dolarlık Apple Park kampüsünü 2011'deki ölümünden kısa bir süre önce önermişti. Resmi olarak bu sene başında Apple çalışanları bu binada görevlerini yerine getirmeye başladı.

Ancak şirket, muhtemelen kampüsün içinin insanlar tarafından görülmesi için asla izin vermeyecek. Çünkü CEO Tim Cook bu haftanın başında yapılan bir ortak toplantıda bunu söyledi.

Apple, konuyla ilgili açıklama talebine yanıt vermedi.

Yorumlar
...
Çok da merak ettik içerisine sanki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.