Mobil

Apple, personelini suçladı!

Apple, yeni iPhone modelinin tanıtımı sırasında yaşanan utanç verici anlar için personelini suçladı.

Apple, personelini suçladı!
Şirket, yeni akıllı telefonu iPhone X'in lansmanı sırasında, yüz tanıma sistemi Face ID'nin sahnede başarısız olmasının sebebinin cihazla alakalı olmadığını, hatanın personelden kaynaklandığını bildirdi. Apple'ın şimdiye kadar piyasaya sürdüğü iPhone'lar arasında en pahalısı olan iPhone X'in lansmanı sırasında, şirketin yazılım mühendisi ve Başkan Yardımcısı Craig Federighi, yeni yüz tanıma sistemi Face ID'yi kullanarak telefonun kilidini açmaya çalışmış fakat başaramamıştı.
 
Bu olayın ardından birçok kişi, telefonun Face ID sisteminin Federighi'nin yüzünü tanımakta başarısız olduğu sonucuna varmıştı. Fakat Apple'dan yapılan açıklamada, sahne arkasında çok fazla insanın telefonla oynadığı ve hatanın bundan kaynaklandığı belirtildi.
 

ICYMI: Watch Apple's Face ID unlocking fail during its big demo pic.twitter.com/UVJVrCQzvQ

— Business Insider (@businessinsider) 14 Eylül 2017
Apple sözcüsü verdiği demeçte, İnsanlar sahnedeki tanıtımından önce aleti kullanıyorlardı. Ve Face ID sisteminin kendi yüzlerini tanımaya çalıştığını fark etmediler. Bu kişiler Craig olmadığı için sistem birçok kez başarısız oldu. iPhone da tasarımına uygun olarak şifre girilmesini istedi. Face ID, tasarlandığı gibi çalıştı. dedi.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.