Mobil

Apple renk olayını yanlış anladı! iPhone 12 alacalı bulacalı oldu!

Apple, Android'deki gradyan rengi yanlış anladı. iPhone 12 modellerinde renk solma sorunu başladı. iPhone 12 alacalı bulacalı görünüyor.


Android cephesi bildiğiniz gibi uzun zamandır farklı renk seçeneklerine yer vermesi ile her kitleye hitap etmeyi başarmıştı. Son yıllarda gradyan renk seçenekleri ile daha şık ve ilgi çekici renk sunan Android telefon üreticileri, Apple'a ilham kaynağı olmuştu. Ancak Apple olayı yanlış anlamış gibi görünüyor. Çünkü iPhone 12 renk değiştirme sorunu ile gündeme geldi.

Şimdilik kırmızı iPhone 12 modellerinde meydana gelen bu sorun kullanıcıların canını oldukça çok sıkacak. Bildiğiniz gibi iPhone 12 ile birlikte köşeli tasarıma geçiş yapılmıştı. iPhone 5'in tasarımını makyajlayan Apple, çerçeveyi de metal ile kaplamış ve daha şık bir görünüm sunmuştu. Ancak bu çerçevenin rengi atmaya başladı. 

Kırmızı iPhone 12 sahipleri çerçevenin sarımtırak bir renge büründüğünden şikayet etmeye başladı. Konu ile ilgili henüz açıklama yapmayan Apple, muhtemelen birebir değişim programını yakında başlatabilir.

iPhone 12

Kasım ayında alınan ve alındığı günden bu zamana kılıfla kullanılan iPhone 12'de renk atma sorunu yaşayan kullanıcı Apple'a sorun için başvurmuş. Ancak şimdilik bir geri dönüş yapılmamış.

iPhone XR zamanında da böyle bir sorun gündeme gelmişti. Ancak Apple yaşanan bu olayı kullanıcı hatası olarak değerlendirmişti. iPhone 12'nin renk atma vakası şu an sadece 1. Eğer bu şikayetler artarsa Apple hamle yapar. Yoksa 1 tane sorun için aksiyon almaz.

Yorumlar
Hamza çıldırmış
20 bin lira büyük para değil diyen biri var yorumlarda. telefona 20 bin fazla para değil diyor. inanılmaz
Cevapla
Esma
Bencede çok fazla
Tekno pro
Apple hala piyasa değerini koruyor ama yakında piyasadan yavaş düşecek gibi görünüyor belkide yalnis düşünüyorum
Cevapla
Mmet
Apple Store gidip satın alma kuyruğunda kaç kişi bekliyor bir bak
Deniz
Ben her zaman iphona kulanıcılarına enayi gözüyle bakmışımdır, sırf hava olsun diye alırlar beş para etmez.iki gün sonra sahinden ve letgodan satarlar,abi girin o sitelere en çok iphone satılıyor 😂😂😂😂ya 20 bin tl bir telefona verilirmi Allah aşkına ya ulan araba parası arabaaa😂😂😂
Cevapla
Teknosiyosu
Sisen bataryali elma curumeye basladi. Bide 20 bin tl hajajajajajakal🤣
Cevapla
Hamza
20.000 TL büyük bir rakam mı? Yurt dışında 1000 dolar bu telefonlar ve bir asgari ücret ile çalışan 1 ayda 2 tane alabiliyor seni bu telefonu ülkende 2000 küsür dolara aldıran vergi sistemini bir düşün derim
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.