Uzun süredir konuşulan Force Touch özelliği resmiyet kazandı. Ancak farklı bir isimle. 3D Touch olarak adlandırılan bu özellik, basınca duyarlı olarak çalışıyor ve ekrana kuvvetli bastığınızda farklı bir menü açıyor. iOS 9 işletim sistemiyle birlikte geliyor ve iOS arayüzünde ve Apple uygulamalarında çalışıyor.

3D Touch özelliği, ekranın arkasına yerleştirilen yeni bir katman sayesinde çalışıyor. TapTic Engine adı verilen bir parça tarafından yönetilen bu özellik, size geri dönüşler veriyor.

Mini titreşimlerle dokunuşlarınıza tepki verne bu yeni özellik, dokunmatik ekranların yeni hali olarak tanımlanıyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın içerisinde 64-bit mimariye sahip Apple A9 işlemci yer alıyor. Yeni transistör yapısıyla işlem gücünde %70, grafik işlem gücünde ise %90’lık bir performans artışı söz konusu.

Apple A9 işlemciye M9 hareket işlemcisi de yardımcı olarak görev alıyor. Daha önceki iPhone modellerinde de gördüğümüz bu işlemci, ana işlemcinin üzerinden bazı yükleri alıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.