Mobil

Apple rotasını tekrar Samsung’a çeviriyor

Yaşanan patent davaları sebebiyle araları bir hayli açık olan ikiliyi iPad Mini 2'de yer alacak ekran bir araya getirecek.

Apple rotasını tekrar Samsung’a çeviriyor

Apple ve Samsung arasında dünyanın birçok bölgesinde yaşanan yasal süreçler ikili arasındaki ilişkileri kopma noktasına getirmişti. Samsung’dan sağladığı tedariki aşamalı olarak azaltan Apple, bu noktada iPhone ve iPad modelleri için farklı tedarikçi arayışına girmişti. Sharp ve AU Optranics cephesinden sağlanan ekranlarla süreci atlatan Apple'ın üretim hattında kalite ve verimlilik sorunları olduğu gerekçesiyle yeni bir tedarikçi arayışına girdiği iddia ediliyor.

English.etnews sitesinin haberine göre Apple bu noktada tekrar bir zamanlar en büyük tedarik sağlayıcısı olan Samsung’a geri dönecek. Cupertino merkezli şirket iPad mini 2’de yer verilmesi beklenen 2048 x 1536p çözünürlüklü LCD ekran için Samsung’un kapısını çalacak. Serinin önceki modeline nazaran daha ince çerçevenin kullanılacağı tablet için LG cephesinde de tedarik sağlanacak. 

1371196818_ipadmin111i11.jpeg

Yorumlar
Misafir
tak şu zinciri apple ın boynuna
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.