Mobil

Apple, Samsung, Huawei düşerken Xiaomi güçlendi

2020 ilk çeyrekte en çok telefon satan markalar belli oldu. Apple, Samsung ve Huawei kan kaybederken Xiaomi güçlendi.

Apple, Samsung, Huawei düşerken Xiaomi güçlendi

Xiaomi 2020’nin ilk çeyreğinde gücüne güç kattı. Çinli akıllı telefon üreticisi hemen her üreticinin kan kaybettiği koronavirüs salgının döneminde bile satış rakamlarını arttırmayı başardı.

2020’den en çok telefon satan markalar belli olmaya başladı. Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan Counterpoint şirketlerin 2020 ilk çeyrek sonuçlarını açıklamasının ardından telefon satış rakamlarına ilişkin bazı veriler paylaştı.

Counterpoint tarafından paylaşılan 2020’de en çok telefon satan markalar listesinde geçtiğimiz çeyrekle ilgili karşılaştırmalar da yer aldı. Bu detaylara göre en çok güçlenen isim Xiaomi oldu.

Apple, Samsung, Huawei düşerken Xiaomi güçlendi - Resim : 1

Apple, Samsung, Huawei düşerken Xiaomi güçlendi

Bilindiği üzere en çok akıllı telefon satan markalar listesinde yıllardır zirvede yer alan isim değişmedi. Samsung bu sektöre uzun bir süredir liderlik ediyor. Huawei ise Samsung’u geçme parolasıyla yola çıkmıştı lakin mevcut tabloda bu pek de mümkün görünmüyor. Zira Google servislerinin Huawei modellerde yer almıyor oluşu satış rakamlarını doğrudan etkilemiş gibi görünüyor. Xiaomi ise Huawei’nin düşüşüyle gücüne güç kattı.

Aslında Çin’deki kullanıcılar için fark eden pek bir şey yok. Çünkü Çin’de satışa çıkan hiçbir telefonda Google servisleri bulunmuyor. Dolayısıyla Huawei’nin satışlarının asıl düştüğü nokta Avrupa ve Amerika oldu diyebiliriz.

Apple ise sürece karşın pek bir kayıp yaşamamış gibi görünüyor. Hatta satışlarını sabit tuttuğu için düşen pazar hacmiyle birlikte pastadaki payı da artmış.

Yorumlar
DeDe
Bu başlık ülkemiz adına açılmış herhalde. Ülkemizden başka şaolin hastalığı yer yok. O kadar çok el altından illegal şaolin satılıyor ki ülkemizde. Distribütör bile bu durumun önüne geçemiyor. Yada geçmek istemiyor. İpini koparan şaolin kaçırıyor. Dünya devi kurumlarla, Şu çakma Çinli şaolinleri karıştırmayın!
Cevapla
Adem
Öncelikle Şaolin deyil, Xiaomi(Şayaomi diye okunur) gucleniyor sen her halde baska bir telfon modeli kullaniyorsun ha onun icin boyle diyorsun
demir
Bu listeyi hazırlayanların yerinde ben olsam samsungu birinci sıraya koymam zira matematik diye birşey var matematiktede oran diye birşey var, bi milyon tane telefon çıkarıp piyasaya sürersem bende birinci olurum çok telefon üretip bunları satmak birinci olmak demek değildir fakat samsung gibi firmalar sabah akşam telefon üretiyolar ki bu serüvenede çinli firmaların hepsi de katıldı sürekli telefon çıkartan firma hiç çekici gelmiyor sony,lg vb gibi markalar daha çekici kalite ise farklı bir konu o tartışılır bir konu kişiden kişiye değişir (:
Cevapla
💠Gakko💠
Zati bele giderse Çinli şirketler piyasaya alternatifsiz oluccu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.