Mobil

Apple Satış Şefi Angela AHRENDTS oldukça umutlu konuştu

Yakın bir dönem önce Apple'a katılan eski Burbery CEO'su Angela AHRENDTS çalışanlarına merhaba notu yayınladı.

Apple Satış Şefi Angela AHRENDTS oldukça umutlu konuştu

Apple yönetim ekibinin en son üyesi ve Burbery eski CEO'su Angela AHRENDTS geldiği günden beri bir oryantasyon sürecindeydi ve yayınladığı mesajla bu sürecin bittiğini ve kolları sıvamanın zamanının geldiğini belirtti.

1402666972_angela-ahrendts.png

Apple'ın satış mağazası Apple Store'lar tüm dünyada büyük bir ilgi görmesine karşın tüm satışın içinde sadece %20'lik pazar payını oluşturuyor, buna karşın Apple kendi mağazalarında daha fazla satış yapılmasını istiyor. 

Bunun için işinde oldukça başarılı olan Angela AHRENDTS'i bünyesine katan Apple'ın yol haritası şimdiden çizilmiş gibi görünüyor. Çok yakında Tokyo'da yeni bir Apple Store açacak olan firmanın Japonya'da ki akıllı telefon pazarının %65'ine hakim olduğunu da hatırlatalım. 

Apple Satış Şefi Angela AHRENDTS; "çalışma arkadaşlarıma" adı altında yayınaldığı bir metin ile Apple Store çalışanlarına şöyle bir mesaj gönderdi;

"İnanılmaz hızlı ve tempolu geçirdiğim bu ilk ay içinde bana yolladığınız destek mesajları için hepinize çok telekkür ederim. Apple'ın varolan kültürüne her zaman hayran olduğumu belirterek; sizlerden ne istediğimi kısa sürede anlamanızı bekliyorum. Bu süreçte sizlerin yanınızda olacağım. 

Bir aylık dönemde San Francisco ve Londra mağazalarında ne sorunlarla sizlerle çok öğretici zaman geçirdim. Şİmdi önümüzde Tokyo'da açacağımız yeni bir Apple Store var. Bu mağazaların daha iyi çalışması için hep birikte hareket edeceğiz.

Geleceğe baktığımda online mağaza satışına daha fazla önem verilmesi gerektiğine inanmaktayım. Apple Store'ların müşteri deneyimlemelerine olanak sunması ve bu alanların daha aktif kullanılması da oldukça önemli bir durumdur.

Bana verdiğiniz desteğin artarak devam edeceğini umuyor ve sizlerle çalışmaktan onur duyuyorum."

diyen Ahrendts, kısca Apple Store'lara çeki düzen vereceğini belirtiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.