Mobil

Apple şokta! Tüm iPhone üretimleri askıya alındı!

Koronavirüs salgını teknoloji dünyasını olumsuz olarak etkilemeye devam ediyor. Şimdi de tüm Apple iPhone üretimleri askıya alındı.

Apple şokta! Tüm iPhone üretimleri askıya alındı!

Çin’de patlak verdikten kısa süre sonra tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, can almaya devam ediyor. Hali hazırda küresel boyuta ulaşan salgın Avrupa ve Amerika’da şiddetini arttırdı.

Asya tarafına baktığımızda da durum çok farklı değil. Çin ile birlikte dünyanın en fazla nüfusuna sahip ülkesi Hindistan’da 21 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Hindistan’da yaşayan yaklaşık 1.3 milyar insan 21 gün boyunca evlerinden dışarı çıkamayacaklar.

Tüm iPhone üretimleri askıya alındı!

Bu kararın alınması sonrasında ülkedeki tüm fabrikalar kepenk indirdi. Bunlara iPhone üretimini yapan Foxconn ve Wistron Corp. da dahil.

Apple şokta! Tüm iPhone üretimleri askıya alındı! - Resim : 1

Hatırlanacağı üzere Çin’deki üretim aksayınca Apple üretim yükünü Hindistan’a kaydırma kararı almıştı. Genel itibariyle eski iPhone modelleri Hindistan’da üretiliyordu.

Ayrıca Mart ayında duyurulması beklenen iPhone 9 da Hindistan’da üretilecekti. Fakat Hindistan’da alınan sokağa çıkma yasağı kararı sonrasında tüm iPhone üretimi durdu.

Şu anda Hindistan’da tek bir iPhone modeli bile üretilmiyor. Çin’de ise kısıtlı bir üretim söz konusu. Dolayısıyla bu şartlar altında iPhone 9’un yakın bir tarihte tanıtılması çok da mümkün değil gibi duruyor.

Ayrıca iPhone 11 haricindeki modellerde de önümüzdeki günlerde stok sıkıntısı ortaya çıkabilir. En azından şu anda bizlere yansıyan tablo bu şekilde.

Yorumlar
Boncuk
Ama benim doğum günümde ailem bana iphone 9 sıcaklardı yada 12 pro filan yani ama neden böyle oldu 24 nisan tarihinde yasak kaldirilirmi? Yada baska bir ülkede uretilemezmi??? Allah sonumuzu hayretdin
Cevapla
Murat Albayrak
Dünyada insanlar Ölüyor Sen Tel. Peşine Düşmüşsün Akıllı Ol!
Isimsiz
Bence stok yapıyorlar
Cevapla
Farketmez
Bize ne
Cevapla
💠Gakko💠
Ele göriniki birçok firma bu süreçte zorluk çekecek firmaların yerinde olsam ucuzlatırım birezim ürünlerimi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.