Mobil

Apple TV'de Siri ile arama yapabileceksiniz!

Apple TV 4 vOS 9.2 Beta 3 ile yeni özellikler geliyor.

Apple TV'de Siri ile arama yapabileceksiniz!

Apple, geçtiğimiz yıl tanıttığı yeni nesil Apple TV 4 ile hiç olmadığı kadar iddialı. Ülkemiz kullanıcıları için bir hayalin ötesine gidemeyen Apple TV'nin artık Türkçe dil desteğinin olduğunu da bu noktada tekrar hatırlatalım. Henüz Amerika'daki gibi kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmasa da 4. nesil Apple TV'nin ciddi bir potansiyeli olduğunun altını çizelim.

Apple bugün itibariyle vOS işletim sistemi için 9.2 Beta 3 güncellemesini kullanıma sundu. Bu güncelleme stabilite ve arayüz noktasında ufak tefek değişiklilkler getirse de en önemli yenilik Siri sesli asistanında yaşandı.

vOS 9.2 Beta 3 ile Siri'yi kullanarak artık markette arama yapabiliyoruz. Daha önce sadece arayüzde kullandığımız Siri'nin Apple TV'nin her alanında kullanılabilmesi kullanıcı deneyimi açısından oldukça güzel; zira elinizdeki uzaktan kumanda ile birşeyler yazmak oldukça zor. 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.