Mobil

Apple, Twitter ve Facebook'un belalısı!

Apple, Twitter ve Facebook'un çökmesine neden olan bu siteye sakın girmeyin.

Apple, Twitter ve Facebook'un belalısı!

2012 yılında birçok kez siber saldırı tehdidi yaşayan Twitter, saldırıların bir kısmını inkar etti bir kısmını da geçici teknik arızalara ve bilgi sızıntılarına neden olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz günlerde önce Facebook daha sonra da Apple siber saldırıya uğradıklarını açıkladı.

Yakın dönemde yaşanan saldırıları mercek altına alan AllThingsDigital sitesinin yazarlarından Mike Isaac, saldırıların ortak bir noktası olduğunu söyledi. İddiaya göre saldırıya maruz kalan sitelerin 'mobil gelişim hakkında bilgi paylaşımında bulunan spesifik bir internet sitesini' ziyaret etmiş olmaları ortak yanıydı. Bu siteyi sadece teknoloji şirketleri ziyaret etmiyor çünkü bu site, mobil teknolojilerle ilgilenen birçok firma için bir merkezi bilgi ağı gibi gösteriliyor. Facebook'ın uğradığı siber saldırıyı inceleyen soruşturmacılar bu sitenin adı 'iPhoneDevSDK.'olduğunu belirtti. Yani bu tehlikeli site iPhoneDevSDK adını taşıyor ve sakın bu siteye giriş yapmayın.

1361440066_0600800http-i.haymarket.net.aunewshackintosh-apple.jpg

Bu konuda açıklama yapan iPhoneDevSDK sitesinin sahibi ve operatörü Ian Sefferman, dün AllThingsD'ye açıklama yaptı ve şunları söyledi:

"Sitemizin Facebook çalışanlarının bilgisayarlarının etkilenmesinde araç olarak kullanıldığı iddialarını inceliyoruz. Bu iddianın gerçek olmadığı konusunda garanti verebiliriz. Facebook, siber saldırı hakkında hemen diğer etkilenen şirketlerle temasa geçtiklerini duyurdu. Ancak bizimle temasa geçmediler. Ayrıca hiçbir yasal kurum ve teknoloji şirketi de bize ulaşmadı. Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için çok önemli ve soruşturmayı en sonuna kadar takip edeceğiz."

Yorumlar
ali
Ulan bu siteye girmistim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.