Mobil

Apple, ülkesinde ilk defa Samsung’u geçti!

Apple, 2012 yılı son çeyrek satışlarında ilk defa Samsung'u geride bıraktı.

Apple, ülkesinde ilk defa Samsung’u geçti!

IDC’nin kısa süre önce kamuoyuyla paylaştığı 2012 yılı akıllı telefon satışlarında Samsung’un yine platformda lider olduğunu görmüştük. Apple ise 43.7 milyon telefon satışı gerçekleştirerek ikici sırada yer almıştı.

ABD cephesinden gelen satışları değerlendirdiğimizde ise Apple ilk defa Samsung’u geride bıraktı. Son çeyrekte 17.7 milyon telefon satışı gerçekleştiren Apple, kendi ülkesinde 16.8 milyon telefon satışı gerçekleştiren Samsung’u ilk defa geride bıraktı.

Pazar paylarına baktığımızda ise Apple %34, Samsung %32.3 LG ise %9’luk bir orana sahip.

1359715044_1.png

Yorumlar
Misafir
Apple iPhone ile ortada rakip yokken piyasada liderdi önemli olan rakip varken list olmak. Bu işte Samsung açık Ara 1 numara. nasıl yenilik yapılır herkese gösterdi/gösteriyor. Eğer iphone gerilere düşüyorsa bu rakip yokken değerinin yarısı bile etmeyecek Cihazları millete nasıl Pahalıya kakaladiysa hala ayni mantıkla cihazlarını herhangi bir yenilik yapmadan aynı şekilde yüksek fiyata satmasından. Artık millet diğer üreticilerde bir telefonun nasıl hem donanımlı hem özellikli hemde ucuz olduğunu artık farketti ve o Cihazları satın alıyorlar.
Cevapla
Misafir
amacınız ne beyniniz basıyor demi ozmn samsung un iyi oldugunu kafanıza koyun evet apple bir liderlik yaptı iphone u çıkartarak şimdi samsung da üstüne birşeyler ekleyerek en iyi telefonları çıkartılıyor artık apple örnek alıyor samsungu bi düşünün iphone 5 1.2 ghz yanlış hatırlamiyorsam s3 1.4 sonra apple in maps hatalı sirisi hatalı iphone 5 ile gelen ios dada buglar var kamera hatası var çabuk çizilen arka kapak tamiri edilemeyen kulaklık bundan sonra size para verdiklerini düşünüyorum yoksa bir insan nasıl çıkıpda iphone5 i s3 den daha iyi diyebilir mantıklı düşünün elalem in elinde en pahalı telefon var.diye iphone u beğenler bile var.
Cevapla
remky
Bencede amerika ne yapmış etmiş kendi ülkesinde Samsun'u gecmek için
Cevapla
Misafir
Amerika Samsung un store açmasına müsade etmiyor.Apple ise adım başı store açıyor.İzin versinlerde bir o zaman görelim bakalım Samsung fark atıyor mu atmıyor mu!
Cevapla
Burak Kaya
Pardon, kim anlamıyor rakamlardan?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.