Mobil

Apple Watch geçen yıla damga vurdu

Geçen yıl nisan sonunda satışa çıkan Apple Watch kısa süre içerisinde akıllı saat satışlarının yarısına ulaşmayı başardı.

Apple Watch geçen yıla damga vurdu

Araştırma şirketi Jupiter Research verilerine göre Apple Watch akıllı saat 2015 yılında 8.8 milyon adet sattı. 24 Nisan’dan itibaren satışa sunulan Apple Watch’un ülkemiz kullanıcılarıyla buluşması temmuz sonunda gerçekleşti.

Araştırmaya göre Apple Watch sekiz ay gibi bir sürede 8.8 milyon adet satarak akıllı saat kategorisinin %51.5’ini ele geçirdi. Geçen yıl toplamda 17.1 milyon akıllı saat satışı gerçekleştirildi. Android Wear tabanlı akıllı saatlerin pazardaki oranı ise %10'da kaldı. Araştırmaya göre ayrıca kasım ayından bu yana satışta olan Tizen işletim sistemine sahip Gear S2 şu ana kadar güçlü bir satış hacmi elde edebilmiş değil. 

1452667003_1447566901apple-watch-bu-gun-satisa-cikti0.jpg

ilginizi çekebilir>> 

Kısa süre içerisinde akıllı saat ekosistemini domine eden Apple nisan ayında Apple Watch 2’nin duyurusunu gerçekleştirecek. Akıllı saatte bu defa 4G LTE bağlantısı yer alacak. Son olarak; Apple nisan ayında Apple Watch’u satışa çıkarır çıkarmaz cihaz için 10 bin uygulama kullanıma sundu ve bu rakamı gün geçtikçe artırıyor. Android Wear tarafında ise akıllı saatlerle uyumlu 4-5 bin civarında uygulama bulunuyor.  


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.