Mobil

Apple Watch’a gelen sekiz yeni özellik

Apple’ın düzenlediği geliştirici konferansında ilk ön plana çıkarttığı Apple Watch oldu. Saate uygulamaların hızlı açılmasını sağlayan bir özellik geldi.


Teknoloji bölümü başkan yardımcısı Kevin Lynch, Apple Watch güncellemesini etkinlikte duyuran isim oldu. Bu özellikle beraber uygulamalar yedi kat daha hızlı açılacak ve güncelleme ücretsiz olarak bu sonbaharda gelecek.

Diğer Özellikler

Akıllı cevaplama sayesinde herhangi bir iMessage’ı otomatik cevaplayabiliyorsunuz. Ayrıca SOS özelliği sayesinde tuşa üç saniye düğmeye bastıktan sonra otomatik olarak 911 aranıyor.

1465851317_watch-os-e1465840629408.jpg

Arama tamamlandıktan sonra acil durum kişilerinize lokasyonunuzun bulunduğu bir haritayı gönderiyor. Kullanıcının bulunduğu ülkeye göre bu acil durum numarası değişebiliyor. Saate gelen aktivite paylaşımı sayesinde arkadaşlarınızla aktivite sonuçlarınızı karşılaştırabiliyorsunuz. Ayrıca Smart Reply, Scribble ve Audio üzerinden iletişime geçebiliyorsunuz. Bunun yanında tekerlekli sandalye kullanıcıları da aktivite uygulamasını da kullanabiliyor. Uygulama yürüme yerine tekerlek itişlerini hesap ediyor.

1465851234_applewatchintro.0.gif

Breath adı ile çıkan yeni uygulama derin nefes alma seansları ayarlıyor. Ayrıca uygulama üzerinden ayarlanan alarm size nefes seanslarını hatırlatıyor. Bu sayede bu etkinliği de kaçırmamış oluyorsunuz.

1465851278_minnie.jpg

Farklı saat yüzleri için ekranda yapılan sürükleme hareketi artık aktivite yüzü içinde geçerli. Burada da istediğiniz görüntüyü seçebiliyorsunuz. Saat yüzlerine ise yeni Minnie Mouse yüzü ve yeni numaratik tarz saat yüzü eklendi. Yüzlerin içerisinde yer alan fontlarda kendi isteğinize göre değiştirilebiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.