Apple Watch’ı andıran Oppo Watch su yüzüne çıktı

Oppo’nun önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacak olan ilk akıllı saati Oppo Watch tüm hatlarıyla su yüzüne çıktı. İşte detaylar.

Apple Watch’ı andıran Oppo Watch su yüzüne çıktı

Bu yılın başlarında Oppo’nun ilk akıllı saatini satışa sunacağına dair bazı söylentiler ortaya çıkmıştı. Çok geçmeden Çinli üretici resmi sosyal medya hesapları üzerinden ilk akıllı saati Oppo Watch’ın müjdesini verdi.

Apple Watch’ı andıran Oppo Watch su yüzüne çıktı

Şimdiye kadar saatin tasarımına dair ufak detaylar paylaşılmıştı Lakin geçtiğimiz gün saatin tüm hatlarıyla ortaya çıkmasını sağlayan bir sızıntı gerçekleşti.

Çinli şirketin şimdiye kadar paylaştığı fotoğraflarda Oppo Watch’ın tasarım olarak Apple Watch’ı andırdığı fark ediliyordu. Nitekim saat için sızdırılan son görselle birlikte bu iddia da kesinlik kazanmış oldu. Dilerseniz Oppo Watch için sızdırılan görsele aşağıdan göz atabilirsiniz.

Apple Watch’ı andıran Oppo Watch su yüzüne çıktı - Resim : 1

Oppo da ilk akıllı saatini aynı Apple gibi dikdörtgen bir çerçeve içerisine sığdırmış. Malum sektördeki pek çok isim şimdiye kadar oval tasarımları tercih ediyordu. Yine de saatin yanlara doğru oval bir hat çizmesi, karakteristik bir tasarım çizgisi ortaya koymuş.

Açıkçası bu kavisli tasarım çizgisinin saate farklı bir hava kattığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Oppo’nun yeni nesil akıllı saati önümüzdeki Mart ayında düzenlenecek olan Find X2 etkinliğinde tanıtılabilir. En azından genel beklenti bu yönde diyebiliriz.

Saatin hangi pazarlarda satışa sunulacağı ise şimdilik netlik kazanmış değil.