Apple Watch'ta ne işe yaradığı bilinmeyen bir giriş bulundu!

Apple yine kafaları karıştırdı.

Apple Watch'ta ne işe yaradığı bilinmeyen bir giriş bulundu!

Akıllı saatlerin gerekliliği ve gereksizliği tartışıla dursa firmalar bir bir akıllı saatlerini piyasaya suuyor. Kimi kullanıcıların "zaten şarj sorunu yaşadığımız bir telefonumuz var; bir diğer ürüne ne ihtiyaç var" diye yaklaşırken bazı kullanıcıların "akıllı saat olmadan asla" dediğine şahit olamktayız.

Apple geçtiğimiz yıl Eylül ayında yaptığı iPhone 6 lansmanında merakla beklenen yeni akıllı saati Appe Watch'ı bizlere tanıttı. Apple Watch geçtiğimiz hafta içinde satışa sunuldu ve 3 farklı modeleden birini artık sahip olabiliyorsunuz.

Apple, akıllı saati Apple Watch'u tanıtırken özel bir şarj aparatı kullanıldığını göstermişti. Saatler dağıtılmaya başladı ve Apple Watch üzerinde gizlenmiş 6 girişli Tanılama Portu olduğu göründü.

1428907404_apple-watch-diagnostic-port-1024x909.jpg

Bu donanımın ne işe yaradığı şimdilik bilinmiyor ama özellikle akıllı saatin sağlık tarafında daha fazla özellik sunması beklenirken bunların saatte yer almaması büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

Bu girişe uygun bir aprat ile Apple Watch'un kan şekeri ve tansiyon ölçebileceği yorumları yapılabileceğini tahmin ediyoruz. Peki sizce bu giriş ne işe yarayacak?