Mobil

Apple yakında en iyi 5 akıllı telefon markası olmaktan çıkacak

Apple yakında, bu ülkede en iyi 5 akıllı telefon markasından biri olmayacak.

Apple yakında en iyi 5 akıllı telefon markası olmaktan çıkacak

Apple iPhone'lar Çin'de başlatıldıktan sonra şirket ülkede hüküm sürmeye başladı ve birkaç yıl böyle kaldı. Bununla birlikte, 2016'da iPhone, ilk kez Çin'de çok satan akıllı telefon unvanını kaybetti. Ve Cupertino şirketi bu sene de zayıf seyrini sürdürüyor gibi görünüyor. Canalys tarafından 2017 yılının ikinci çeyreğine ilişkin yeni bir pazar analizi, Apple'ın Çinli akıllı telefon pazarında, beşinci konumda olduğunu ortaya koydu.

Canalys tarafından sevk edilen telefonların sayısına göre sıralanan Çin'deki ilk 4 akllı telefon markası:

  1. Huawei: 23 milyon
  2. OPPO: 21 milyon
  3. Vivo: 16 milyon
  4. Xiaomi: 15 milyon

Xiaomi dördüncü konumu devraldı ve Apple'ı beşinci noktaya itti. Samsung ve Meizu, Çin'deki akıllı telefon satıcısının ilk 10 listesinde yer alan diğer popüler markalardır. Ülkedeki 113 milyon akıllı telefon sevkiyatının ilk dört markası yaklaşık yüzde 75'ini oluşturuyor. Apple iPhone'un satışları son çeyrekte yıllık bazda yüzde 14 oranında düşüş gösterdi. Bu orana göre, Apple Çin pazarında beşinci konumunu kaybetme riski altında.

1501066776_case-maker-renders-of-the-upcoming-iphone-8-design-1.jpg

10. Yılına özel iPhone 8 modeli ile Apple’ın bu yılın son çeyreğinde yüksek kar ile yükselmesi bekleniyor. Apple'ın satışlarının son çeyrekte 9.96 milyon $ kadar büyümesi bekleniyor. iPhone 8'in Çin'de Apple markasının etkisini değiştirmesi bekleniyor

Yeni bilgiler, Cupertino şirketinin söylenti iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve iPhone 8'in deneme üretimine başlamış olduğunu ortaya çıkardı. Zhengzhou Foxconn biriminden gelen bilgiler, yaklaşan iPhone'u günde yaklaşık olarak 200 birim ürettiğini ortaya koyuyor. Bu, 2017 iPhone'ların seri üretime henüz başlamamış olduğu anlamına geliyor. Şirketin önümüzdeki haftalarda yüz binlerce 2017 iPhone'u günlük üretim yaparak üretimi artırması bekleniyor. Yakın geçmişte çıkan söylentiler, iPhone 8'in üretiminin ertelendiğini iddia etti ancak, yeni bilgiler, iPhone 8'in üretiminin iyi durumda olduğunu gösteriyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.