Mobil

Apple yeni bir müzik servisi ile karşımıza çıkabilir

Beats'i sadece kulaklık ürettiği için almadık!

Apple yeni bir müzik servisi ile karşımıza çıkabilir

Apple iTunes üzerinden kullanıcılarına uzun zamandır müzik ve video servisi sunmaktadır. Ülkemizde albümlere ara vermek enayilik olarak görülsede tüm dünyada kullanıcılar müzik yada videoları ücretli bir şekilde izlemektedirler. iTunes öyle bir noktaya geldi ki yayınlanan bir dizi bittiği andan itibaren iTunes üzerinden satın alınabiliyor. Albümler müzik marketlerden önce iTunes üzerinden satışa başlıyor ama Apple bununla yetinmemeye kararlı.

Geçtiğimiz yıl büyük bir sansasyon ve (kendisi için) rekor bir ücretle satın aldığı Beats Electronics'in iPhone ve iPad için kulaklık üretmesini bekleyenlerin daha çok bekleyeceklerini yapılan son açıklamlardan sonra ortaya çıktığını sizlere rahatlıkla söyleyebiliriz.

1423919870_image-iovine-and-cook-art.jpg

Beats'e ait müzik servilerini iTunes üzerinden tek bir program ile birleştirmeyi düşünen Apple CEO'su Tim Cook ve Beats kurucuları Jimmy Iovine, Eddy Cue ünlü müzik ödülleri Grammy öncesi bir açıklamada bulundular.

iOS 8.4 sürümü ile yeni bir müzik servisinden bahsedilirken kullanıcıların içeriğe daha hızlı ulaşması ve offline modundaykende içeriğe ulaşılabilemsi ile ilgili gelişmeler yapılacağından bahsediliyor.

Google'ın Beats hamlesine karşın yaptığı Songza müzik servisi satın alması ise şimdilik sakinliğini koruyor. Apple Beats markasını iOS 8.4 yada iOS 9 ile hayatımıza bir şekilde sokacak. Ülkemizde müzik sevisleri savaşını korsanlar kazansa da bakalım bu savaşı dünyada kim kazanacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.