Mobil

Apple yeni iPhone modellerini Türkiye'ye getiriyor

Apple, geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni iPhone modellerini Türkiye pazarında satışa sunuyor. İşte iPhone XS, XS Max ve XR modellerinin Türkiye satış tarihi.

Apple yeni iPhone modellerini Türkiye'ye getiriyor

Sabah saatlerinde Hepsiburada.com iPhone XS ve XS Max modellerinin Türkiye satış tarihini ve fiyatlarını açıklamıştı. Şimdi de Apple, iPhone XS, XS Max ve XR modellerinin Türkiye'de satışa sunulacağı tarihi açıkladı.

Apple yeni iPhone modelleri Türkiye'ye getiriyor

Apple.com.tr adresinde ortaya çıkan bilgilere göre yeni iPhone modelleri 30 Kasım'dan itibaren satışa sunulacak. Bu bilgiler açıklanmış olsa da telefonların fiyatları ile ilgili bir bilgi verilmedi.

Paylaşılan görüntülere göre iPhone XR modeli de Türkiye pazarında satışa sunuluyor. Daha önce iPhone XS ve XS Max modellerinin Türkiye'ye geleceği biliniyordu. Ancak XR modeli için bir belirsizlik söz konusu idi. Özellikle ve fiyatı beğenilmeyen XR modeli Apple'ın hayal ettiği satış rakamlarına ulaşamamıştı.

iPhone XS ve XS Max telefonların fiyatı Hepsiburada üzerinde belli olmuştu. 64 GB’lik iPhone XS’in Türkiye fiyatı ise 9.899 TL olarak belirlenmiş durumda. 6.5 inçlik iPhone XS Max ise Türkiye’de 10.999 TL’ye satışa çıkacak.

Yorumlar
Doktor1
Arkadaşlar yurtdışı fiyatlar çeviri yaparak daha ucuz. Buraya getirdiğinde “birden fazla ağır vergi” yüzünden çok pahalı yaptılar bize. Örnek: yurtdışı 4.000 tl ediyor diyelim. Buraya geldiğinde satışı 7.400 tl yaptılar. Bu tümün arkası “çok ağır vergiler”dir. Birkaç vergi kaldırmalı ve bir tane vergi yetmeli, bu yükü hafifletmeli. O zaman burda satışı 4.600 civarda satıyor olacaktır. Uyanık olalım...!
Cevapla
Alanya
Apple bizi 4. Sınıf ülke görmeye başladı. İyi bir dersi hakediyor. Almamak lazım
Cevapla
Can
Satamayınca geri kalmış ülkelere kakala araba parasına telefon iphone x modelinden farkıyok askeri ücretlinin 1 yıllık maaşı hava atıcan diye al
Cevapla
Orhan
Ellerinde kalınca bikaçbinde burda satar tamam..bukadar pahalı ..yazıkk bu paralara
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.