Mobil

Apple yerle bir oldu: İşte en fazla telefon satan markalar

2020 yılının üçüncü çeyreğinde en fazla akıllı telefon satan markalar belli oldu. Apple kan kaybetmeye devam ederken, Xiaomi yükselişe geçti.

Apple yerle bir oldu: İşte en fazla telefon satan markalar - Page 1

Her yıl olduğu gibi 2020 yılının üçüncü çeyreğinde de en fazla akıllı telefon satan markalar ortaya çıktı. Listenin zirvesinde herhangi bir değişiklik olmazken, özellikle ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın yaşadığı düşüş gözlerden kaçmadı. Ayrıca şirket, son zamanların en popüler markalarından birisi haline gelen Çin menşeli üretici Xiaomi'ye de bu anlamda geçilmiş oldu. Yani Xiaomi, dördüncü sıradan üçüncü sıraya yükselerek Apple'ı solladı ve rakibine önemli bir çalım atmış oldu.

Listenin beşinci sırasında ise son dönemde yükselişe geçen vivo bulunuyor. Marka hatırlanacağı üzere kısa bir zaman öncesinde Türkiye pazarına da giriş yapmıştı. Listede geriye kalan satış rakamları ise diğer olarak ifade edilmiş durumda. Dilerseniz biz de sözü daha fazla uzatmayalım ve hem sıralamaya hem de rakamlara göz atmış olalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.