Apple'a en önemli rakiplerinden birinden övgü dolu sözler geldi

Akıllı telefon sektörünün en büyük ismi olan Apple'ın bu başarısı, birçok rakibi tarafından da kabul edilmiş durumda.

Apple'a en önemli rakiplerinden birinden övgü dolu sözler geldi

Çin'in teknoloji devi Huawei'nin kurucusu ve CEO'su Ren Zhengfei, şaşırtıcı bir şekilde Amerikalı rakibi Apple'a olan hayranlığını dile getirdi. Huawei'nin sponsor olduğu Uluslararası Üniversite Programlama Yarışması'nda konuşan Ren, yabancı markalara karşı ksenofobiyi reddettiğini vurgulayarak Apple'a olan saygısını açıkladı.

Ren, Apple'ın neden bu kadar başarılı olduğunu sık sık sorguladıklarını belirterek, Huawei ile Apple arasındaki farkı gördüklerini ifade etti. Ren'e göre, bu tür bir öğretmene sahip olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ve bu nedenle kendisini bir Apple hayranı olarak nitelendirebileceğini belirtti.

Apple'a en önemli rakiplerinden birinden övgü dolu sözler geldi

Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarında, Huawei'nin son 5G amiral gemisi telefonları Apple'ın telefonlarıyla yarışıyor. Huawei, 2019 yılında o dönemin ABD Başkanı Donald Trump tarafından Entity List'e alındığında büyük bir darbe aldı. Bu, şirketin kritik çiplerden mahrum bırakılmasına ve Batı pazarındaki varlığını önemli ölçüde etkileyen Google uygulamalarına ve hizmetlerine erişimini kaybetmesine neden oldu.

Bunlara rağmen Huawei, kendi yonga seti olan HiSilicon Brin 9000S ile çalışan premium Mate 60 telefonunun lansmanıyla beklenmedik bir dönüş yaptı. Bu hamle, kendi yonga setlerini tasarlama yaklaşımıyla Apple'ı hatırlatıyor.

Huawei'nin Apple ile bu yoğun rekabetin ortasında dahi değerli dersler çıkarabileceği bir gerçeği olarak Ren Zhengfei'nin bu beklenmedik övgüsü öne çıkıyor.