Mobil

Apple'a Japonya'dan bir darbe daha!

Japonya'da bir üst mahkemeye taşınan karar yine değişmedi.


1372147561_apple-samsung-610x308.jpg

Mobil dünyasının tepesinde yer alan iki şirketi son dönemlerde mahkeme koridorlarından fazlasıyla görmeye alıştık. Ana dava Amerika’da devam ederken, dünyanın farklı bölgelerinde ise küçük çaplı patent davaları sürmektedir. Son olarak Japonya yargısı Apple’a ait “sıçrama-geri” patentinin bazı Samsung modellerinde kullanılmasıyla ilgili nihai kararı açıklanmış ve netice itibariyle mahkeme heyeti Apple’ı haklı bulmuştu.

İkili arasında geçtiğimiz yıl ağustos ayında başlayan bir dava ise tamamen sonlandı. Galaxy akıllı telefonlar ve tabletlerde yer alan müzik ve video verileri senkronize etmeyi sağlayan, Apple’a ait bir patentin ihlal edildiği gerekçesiyle Tokyo Bölge Mahkemesi Samsung lehinde karar almıştı. Söz konusu kararı bir üst mahkemeye taşıyan Apple’ın itirazı ise aylar sonra neticelendi. Tokyo Fikri Mülkiyet Yüksek Mahkeme de bir önceki karara uyarak Samsung’un patent ihlali yapmadığını belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.