Apple'dan büyük hamle! İlk işareti verdi

Teknoloji devi Apple'ın aldığı yeni bir patent, bir kez daha gözleri katlanabilir iPhone'a, yani iPhone Flip'e çevirtti.

Apple'dan büyük hamle! İlk işareti verdi

Katlanabilir telefon almayı düşünüyorsanız en büyük endişelerinizden biri, muhtemelen dayanıklılığı olacaktır. Esnek cep telefonlarının defalarca kez katlanacağı düşünüldüğünde, çok fazla katlanmaya dayanamadıkları akla gelir.

Katlanabilirlerde, sunulan ilk modellerden olan Samsung Galaxy Fold'dan bu yana çok büyük gelişmeler oldu. Ancak Apple'ın da bu konuyu incelediği açıkça görülebiliyor ve PatentlyApple tarafından tespit edilen yeni bir patent, dayanıklılık konusunda bazı ipuçlarına sahip katlanabilir bir cep telefonunu gösteriyor.

Fiyatı belli değil

Bu patent, katlanabilir bir telefonu gösteriyor. Farklı resimlerde farklı biçimler gözüktüğü için iPhone Flip veya başka bir cihaza ait olup olmadığı belirgin değil. Ancak ekran üzerinde bükülme nedeniyle oluşan mikro çatlakları dolduran ekstra bir katmana sahip olduğu görülüyor. 

Küçük çatlaklar, daha büyük ölçekli ekran çatlaklarına dönüşebildiği için katlanabilir telefonların en büyük problemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorunu erken ele almak da, bu riski azaltıyor. En azından teoride, bu teknoloji, zamanla kırılma riskini azalttığı için katlanmayan telefonlardaki ekranlar için de kullanılabilir. 

Apple'nın yeni katlanabilir telefonun fiyatı belli değil. Ne kadar olacağı merak konusu haline gelmiş durumda.