Mobil

Apple'dan Harita uygulaması için özür geldi!

Apple CEO'su Tim Cook Harita uygulaamsı için özür mesajı yayınladı.


Apple'ın haritası çok fazla sorun çıkardı ve hataları olan uygulama iOS kullanıcılarını adeta çılgına çevirmiş durumda. Bu durumun farkında olan Apple, iOS 6'dan itibaren kendi Harita uygulamasını kullanmaya karar vermenin hata olduğunu anlamış gibi görünüyor.

Apple bu konuda kullanıcılarına karşı mahcup olduğunu düşünmüş olacak ki Apple CEO'su Tim Cook Harita uygulamaları sebebiyle bir özür mesajı yayımladı.  CEO mesajında, Apple olarak dünya klasmanında cihazlar üretmeye çalışarak kullanıcıları için mümkün olan en iyi deneyimi sunmayı hedeflediklerinin söyledi ve yeni Harita uygulaması hakkındaki taahhütlerinde yetersiz kaldıklarını dile getirdi.

1348908971_appsorry450.jpg

Tim Cook, müşterilerinin yaşadığı bu durumda aşırı üzgün olduklarının söyledi ve harita uygulamasını daha iyi hale getirmek için her şeyi yapacakları konusunda söz verdi. Tim Cook, sıfırdan yeni bir Harita uygulaması tasarladıklarını ve bir çok özellik sunmak için böyle bir şey yaptıklarını söyledi.

Tim Cook, 100 milyondan fazla iOS cihazının yeni Apple Harita'sını kullandığını ve yarım milyardan fazla yer için arama yapıldığını söyledi. Ayrıca Cook, kullanıcılardan gelecek geri bildirimlere de önem verdiklerini dile getirdi.

Apple CEO'su Tim Cook özür mesajında kullanıcılara başka alternatif harita uygulamalarının kullanılmasını önerdi. Cook, Harita uygulamasını geliştirecekleri süre içerisinde App Store'dan Bing, Mapquest ve Waze'i uygulamalarını kullanabileceklerini yada Google veya Nokia haritalarının internet siteleri üzerinden kullanılabileceklerini söyledi. Tim Cook, Harita uygulamasında yüksek standart yakalamak üzere durmadan çalışacağız dedi.

Öte yandan Google da iOS 6 için Harita uygulamasını geliştirmeye başlamış durumda. Ancak yakın zamanda uygulamanın sunulması beklenmiyor.

Yorumlar
hanifi
PISKINLIĞE BAKIN! kendilerine benzettiler haritalarınıda. klavuzu iphone olan kim bilir nerde kalır. Daha
Cevapla
orkun
demek ki microsoftun mavi ekranına çamur atıp dalga geçmekle hallolmuyormuş bu işler.
Cevapla
hanifi
bunlarin alayı EZIK
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.